Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Wieczornica Niepodległościowa w SP nr 1

Wieczornica Niepodległościowa w SP nr 1

13 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbyła się wieczornica niepodległościowa pod nazwą ”Polska w wierszu i piosence” przygotowana przez uczniów klas I – VIII i dzieci z oddziału przedszkolnego.  

Wśród uczestników wieczornicy byli m.in.: Burmistrz Józef  Blank, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik i rodzice uczniów. Przy zapalonych światełkach uczestnicy wieczornicy wysłuchali wierszy o tematyce historycznej i patriotycznej. Słowo mówione było przeplatane melodiami chwytającymi za serce. Klimat uroczystości był wyjątkowy, a występ solistów i recytatorów wzruszający.

Wieczornica to jedno z wielu zadań zrealizowanych w ramach projektu edukacyjnego „Biało – czerwony tydzień w klasach I – III i oddziałach przedszkolnych”, którego celem było przybliżenie historii Polski, budzenie tradycji narodowych i poszanowania symboli państwowych.

Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Polskie barwy narodowe”. Wszystkie prace wykonane zostały z dużą starannością i pomysłowością z wykorzystaniem różnych technik plastycznych, a efekty pracy dzieci można podziwiać na wystawie w szkole. Podczas zajęć edukacyjnych w klasach,  uczniowie słuchali legend i oglądali filmy nawiązujące do powstania państwa polskiego. Wspólnie wykonali flagę Polski z białych i czerwonych serc, która została wyeksponowana na holu szkolnym.

Z chorągiewkami i ze śpiewem na ustach piosenki „Co to jest niepodległość?” dzieci wzięły udział w biało – czerwonym pochodzie wokół Rynku Nowomiejskiego. W klasach przygotowały Kąciki Polaka – Uczniaka, w których umieściły plakaty, zdjęcia, książki związane z historią Polski. Świętując 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości społeczność szkolna odbyła lekcję patriotyzmu i historii wyrażając wdzięczność dla tych, którzy walczyli i polegli za wolność, jaką możemy się cieszyć dzisiaj.

Nagrody książkowe i materiały potrzebne do realizacji projektu zostały sfinansowane przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Lubawska”, za co serdecznie dziękują realizatorzy projektu.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem