Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.3&b=20200429&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

IX Jarmark Bożonarodzeniowy na nowomiejskim Rynku

IX Jarmark Bożonarodzeniowy na nowomiejskim Rynku

W niedzielę 16 grudnia 2018 roku na nowomiejskim Rynku zgodnie z kilkuletnią już tradycją, odbył się już IX Jarmark Bożonarodzeniowy, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe przy współudziale Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. 

Na stoiskach zaprezentowało się ponad 70 wystawców z powiatu nowomiejskiego, którzy w swojej ofercie posiadali oryginalne bożonarodzeniowe ozdoby i stroiki świąteczne, drobne upominki oraz lokalne smakołyki - ciasta, kluski, swojskie nalewki, wędliny i sery. Kupić można było również choinki oferowane w tym roku aż przy czterech stoiskach. Licznie odwiedzano stoisko Zespołu Szkół Zawodowych z Kurzętnika, gdzie serwowano ciepłe potrawy a Starosta Nowomiejski Andrzej Ochlak wraz z Dyrektorem Mirosławem Wodarą częstowali słodkimi rogalikami i piernikami oraz gorącą herbatą.  

Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski podczas otwarcia Jarmarku z zadowoleniem podkreślał pielęgnowanie tej lokalnej tradycji i liczny udział mieszkańców miasta i powiatu, którzy z zainteresowaniem odwiedzali stoiska rękodzielników, lokalnych producentów żywności i przedsiębiorców. Warto również zauważyć zadowolenie wystawców, którzy podczas rozmów wielokrotnie akcentowali wspaniały przedświąteczny klimat stworzony przez miasto i powiat nowomiejski.

Z okazji 100 letniej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Starostwo Powiatowe przygotowało quiz na żywo. Podczas jarmarku organizatorzy przygotowali zestaw pytań dla dzieci i młodzieży dotyczących historii Polski oraz powiatu nowomiejskiego. Za poprawną odpowiedz uczestnicy otrzymywali drobne nagrody. Atrakcją dla dzieci był spacerujący Olaf wraz z Elsą i Śnieżynką. 

Podczas imprezy, odwiedzających stragany w magiczną przedświąteczną atmosferę wprawiała świąteczna muzyka i śpiewanie kolęd przez dzieci.

W czasie Jarmarku powołane przez organizatorów jury za najładniejsze stoisko tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego wybrało stragan Pana Andrzeja Andrzejewskiego reprezentującego Szkółkę Drzew i Krzewów Ozdobnych z Kurzętnika.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem