Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.1&b=20191126&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

II Przegląd Wokalny Hej Kolęda, Kolęda!

II Przegląd Wokalny Hej Kolęda, Kolęda!

W niedzielę 20 stycznia 2019 roku w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbył się II Przegląd Wokalny "Hej kolęda, kolęda", nad którym patronat objął Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego.

Organizatorami przeglądu była Lokalna Grupa Działania Ziemia Lubawska i Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim. Małym i nieco starszym wykonawcom, których było ponad 80 przysłuchiwał się m.in. Burmistrz Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski oraz licznie przybyli rodzice i opiekunowie wykonawców.

W przerwie pracy komisji oceniającej wykonane przez uczestników kolędy i pastorałki, jako gość przeglądu wystąpił Mateusz Stajszczak - absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Tadeusza Bairda w Iławie, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie oraz śpiewak operowy i pianista, zdobywca wyróżnienia na IV Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Jana Kaczmarskiego, obecnie student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Po zakończeniu występów Komisja przeprowadziła obrady, aby wyłonić laureatów przeglądu, co nie było łatwym zadaniem. Po podliczeniu punktacji przez Jury klasyfikacja wyglądała następująco:

Kategoria wiekowa od 7 do 10 roku życia:

I miejsce- Agnieszka Nehring,

II miejsce-  Lena Karaś,

III miejsce- Julia Kłosowska.

Jury w tej kategorii postanowiło przyznać dwa wyróżnienia za wyraz artystyczny, które otrzymali: Jagoda Prokop oraz Łukasz Kalinowski.

Kategoria wiekowa od 11 do 14 roku życia:

I miejsce- Aleksandra Lewicka,

II miejsce- Klaudia Sulewska,

III miejsce- Amelia Kowalkowska.

Kategoria wiekowa od 15 do 18 roku życia:

I miejsce- Aleksandra Krygier,

II miejsce- Adrianna Ługiewicz,

III miejsce- Klaudia Dudulska.

Nagrodami głównymi Przeglądu są warsztaty wokalne, które przeprowadzone będą przez - wybraną przez LGD Ziemia Lubawska poprzez zapytanie ofertowe - Akademię Muzyki znajdującą się w Kurzętniku. Wszyscy uczestnicy otrzymali statuetki oraz dyplomy uczestnictwa, a także skromne od organizatorów.

Ostatnio zmienianywtorek, 22 styczeń 2019 06:38
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem