Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.2&b=20191212&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

W czasie ferii zimowych obiekty miejskie tętnią życiem

W czasie ferii zimowych obiekty miejskie tętnią życiem

Dwutygodniową przerwę zimową uczniowie szkół podstawowych spędzali intensywnie, korzystając z programu przygotowanego przez miejskie jednostki kultury.

W pierwszym tygodniu ferii w Miejskim Centrum Kultury odbywały się zajęcia, w których uczestniczyło prawie 40 dzieci. Zapewniono wiele atrakcji m.in. gry i zabawy rozwijające wyobraźnię dzieci, zajęcia plastyczne i muzyczne.

Ferie można był spędzić również na sportowo z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, gdzie zorganizowano turnieje z różnych dyscyplin sportowych. W poniedziałek odbył się turniej piłki nożnej dla rocznika 2006 i młodszego, następnie turniej ringo, w środę - tenis stołowy, później badminton a w piątek ponownie turniej piłki nożnej, tym razem dla rocznika 2003-2005.

W ramach zimowego wypoczynku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II zorganizowano Turniej Tenisa Stołowego „O złotą Rakietkę” oraz Turniej Warcabowy dla dzieci i młodzieży, w którym uczestniczyli uczniowie z nowomiejskich szkół i pobliskich miejscowości.  

Drugi tydzień przerwy zimowej najmłodsi spędzają w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie odbywają się zajęcia pod hasłem „Zima, książka i ja”. W oparciu o wybrane teksty literackie prowadzone są zajęcia animacyjno-czytelnicze, podczas których dzieci poznają przygody różnych bohaterów literackich. Program rozpoczął się zajęciami integracyjnymi oraz plastycznymi, na których uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością i oryginalnością, tworząc zimowe krajobrazy i bałwanki.

Ostatnio zmienianyczwartek, 31 styczeń 2019 07:16
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem