Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Nowomiejskie dzieci spędzały ferie zimowe również na Kurzej Górze

Nowomiejskie dzieci spędzały ferie zimowe również na Kurzej Górze

W celu upowszechnienia sportów zimowych wśród nowomiejskich dzieci i młodzieży Burmistrz  Józef Blank zainicjował wsparcie finansowe zakładów produkcyjnych Grupy Szynaka Meble w Nowym Mieście Lubawskim dla projektu "Jeździj z głową - nauka jazdy na nartach dla dzieci z terenu Nowego Miasta Lubawskiego", który dofinansowany jest również z budżetu miasta.

Zajęcia narciarskie prowadzone przez dwóch instruktorów z nowomiejskiej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich odbywają się na terenie pobliskiego Ośrodka Narciarskiego "Kurza Góra", który posiada trzy trasy zjazdowe o łatwym stopniu trudności idealnie nadających się do stawiania pierwszych kroków w narciarstwie zjazdowym.

Z projektu podczas ferii zimowych skorzystało łącznie 50 dzieci i młodzieży (10 pięcioosobowych grup), które aktywnie spędzały swój czas wolny z korzyścią dla zdrowia i sprawności fizycznej. Na każdego uczestnika przypadało 6 godzin z instruktorem, podczas których odbywały się m.in.: ćwiczenia równoważne, zjazdy, upadanie i podnoszenie się, podchodzenie, jazda wyciągiem taśmowym i orczykowym, łuki i skręty płużne, skręty równoległe ślizgowe i wiele innych.

W imieniu dzieci i młodzieży dziękujemy zakładom patronackim z Grupy Szynaka Meble za wsparcie w realizacji projektu pozwalającego na zainteresowanie i samodoskonalenie się dzieci i młodzieży w zakresie narciarstwa zjazdowego.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem