Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Podsumowanie wymiany młodzieży szkolnej z Donskoje

Podsumowanie wymiany młodzieży szkolnej z Donskoje

W niedzielę 10 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim Burmistrz Józef Blank uczestniczył w spotkaniu podsumowującym wymianę szkolną młodzieży ze Szkoły Średniej w Donskoje w Obwodzie Kaliningradzkim.

Na spotkanie licznie przybyli rodzice dzieci, u których młodzież rosyjska mieszkała oraz osoby zaangażowane w pobyt  gości w Nowym Mieście Lubawskim. Obecny był również Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, instruktorzy zajęć dla młodzieży odbywających się w Manufakturze Zawodów Dawnych oraz komtur Bractwa Rycerskiego, z którym młodzież miała warsztaty średniowiecze.

Podczas wystąpienia Burmistrz Józef Blank zaznaczył, że spotkanie młodzieży wpisuje się w projekt w ramach współpracy transgranicznej. Dyrektor Zbigniew Domżalski podziękował swoim współpracownikom oraz rodzicom za zaangażowanie z organizację pobytu młodzieży rosyjskiej z Rejonu Swietłogorska.

Dyrektor Szkoły Średniej w Donskoje Swietłana Lawrientiewa skierowała podziękowania do Burmistrza Józefa Blanka, Dyrektora Domżalskiego i rodziców za serdeczne przyjęcie w Nowym Mieście Lubawskim i poinformowała, że po powrocie rozpoczyna przygotowanie programu rewizyty naszej młodzieży w Donskoje.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, podczas której wręczane pyły upominki, certyfikaty i pamiątki pobytu. Uczestnicy podsumowania obejrzeli również przygotowaną prezentację zdjęć z pobytu i realizacji poszczególnych zajęć zaplanowanych w programie, m.in.: lekcji fizyki, biologii i warsztatów badania wody w nawiązaniu do projektu "Związani wodą - partnerstwo na rzecz racjonalnego wykorzystania zasobów wodnych w Nowym Mieście Lubawskim i Swietłogorsku" złożonego w ramach Programu Polska-Rosja 2014-2020.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 11 luty 2019 18:35
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem