Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.2&b=20191212&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Wizyta Bibliotekarek z Gurjewska w Urzędzie Miejskim

Wizyta Bibliotekarek z Gurjewska w Urzędzie Miejskim

W środę 13 lutego 2019 roku  Burmistrz Józef Blank spotkał się w Urzędzie Miejskim z delegacją bibliotekarek z Gurjewska, którym przewodniczyła Dyrektor Centralnej Biblioteki Natalia Bakina.

Delegacja z Gurjewska przebywa w Nowym Mieście Lubawskim na zaproszenie Danieli Kowalskiej Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Bogusławskiej.

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń dotyczących działaności bibliotek w Nowym Mieście Lubawskim i w Okręgu Gurjewskim, w którym funkcjonuje zcentralizowany system 22 bibliotek.

Zarówno w naszym mieście, jak i w Okręgu Gurjewskim biblioteki nie skupiają się jedynie na wypożyczaniu książek, ale także prowadzą szereg działań, m.in.: kluby dyskusyjne, pracownie multimedialne, zajęcia z rękodzieła i inne kółka zainteresowań czytelników.

Burmistrz Józef Blank podczas spotkania podkreślał, że transfer wiedzy i dobrych praktyk między bibliotekami jest w dzisiejszym świecie niezwykle potrzebny, aby w dobie pędu cywilizacyjnego zachęcić młode pokolenie do czytelnictwa.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem