Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.2&b=20191212&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Koncert Zakochane Melodie i Jubileusz Chóru Cantamus

Koncert Zakochane Melodie i Jubileusz Chóru Cantamus

W niedzielę 17 lutego 2019 roku już po raz ósmy w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbył się piękny koncert „Zakochane melodie”, którego organizatorami byli: Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej oraz Miejskie Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim.

W koncercie uczestniczyli m.in.: Burmistrz Józef Blank, Starosta Andrzej Ochlak z małżonką, Dyrektor ZSPiM Zbigniew Domżalski, dyrektor patronackiego zakładu Szynaka Meble Stanisław Robaczewski z małżonką, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski wraz z małżonką, radni miejscy, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych oraz licznie przybyli mieszkańcy miasta i okolic.

Zgromadzoną publiczność i zaproszonych gości powitali: Dyrektor MCK Katarzyna Olęcka oraz Dyrygent Chóru Cantamus Iwona Mrozińska, która poprowadziła cały koncert. 

Walentynkowy koncert zbiegł się również z Jubileuszem dziesięciu lat utworzenia nowomiejskiego Chóru Cantamus. Z tej okazji gratulacjom, życzeniom i podziękowaniom członkom chóru i jego dyrygentowi nie było końca. Dyrygent Iwona Mrozińska w telegraficznym skrócie przedstawiła historię powstania i funkcjonowania chóru i podziękowała wszystkim jego członkom oraz przyjaciołom i osobom wspierającym działalność Chóru Cantamus.

Burmistrz Józef Blank składając gratulacje podkreślał ogromną rolę Chóru Cantamus w krzewieniu kultury i w promocji Nowego Miasta Lubawskiego oraz uświetnianiu występami wielu wydarzeń na terenie naszego miasta. Gospodarz miasta wręczył wyróżnionym chórzystom odznaczenia przyznane przez Polski Związek Chórów i Orkiestr w Olsztynie, a wszystkim członkom chóru upominki i róże.

Podczas koncertu "Zakochane Melodie" publiczność wysłuchała wiele romantycznych utworów wykonywanych przez Chór Cantamus, chór nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Mieście Lubawskim oraz gości z Grudziądza, Brodnicy, Kurzętnika i utalentowanych nowomieszczan m.in.: Wiktorii Deredas, Oliwi Olęckiej, Dominika Światkowskiego.

Niespodzianką był pełen humoru występ członków Chóru Cantamus, którego puentą zachęcali do wstępowania w ich szeregi. Koncert zakończył się wspólnym śpiewaniem publiczności wraz z wykonawcami.

Koncert "Zakochane Melodie" licznie przybyłej publiczności zostanie na długo w pamięci jako bardzo udany. Na zakończenie Burmistrz Józef Blank serdecznie podziękował organizatorom i wykonawcom oraz wręczył bukiet kwiatów Pani Iwonie Mrozińskiej.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem