Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Podsumowanie wymiany młodzieży szkolnej z Gurjewskiem

Podsumowanie wymiany młodzieży szkolnej z Gurjewskiem

W sobotę 9 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się spotkanie podsumowujące wymianę szkolną młodzieży ze Szkoły Przyszłości w Wielkim Isakowie i Gimnazjum w Gurjewsku w Obwodzie Kaliningradzkim.

Na spotkanie licznie przybyli rodzice dzieci, u których młodzież rosyjska mieszkała oraz osoby zaangażowane w pobyt  gości w Nowym Mieście Lubawskim. Obecny był również Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Mirosław Urbanowski, Dyrektor Miejskiej Bibliotek Publicznej Daniela Kowalska, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Katarzyna Olęcka, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Dorota Osińska, Kierownik Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej Jerzy Grządzielewski oraz instruktorzy zajęć dla młodzieży odbywających się w Manufakturze Zawodów Dawnych.

Podczas wystąpienia Dyrektor BSP nr 3 Bożena Rutkowska-Marciniak podziękowała swoim współpracownikom oraz rodzicom za zaangażowanie z organizację pobytu młodzieży rosyjskiej z Okręgu Gurjewskiego.

Natomiast Dyrektor Gimnazjum w Gurjewsku Ludmiła Gimbitskaja w imieniu całej delegacji skierowała podziękowania do nauczycieli, pracowników Urzędu Miejskiego i rodziców za serdeczne przyjęcie w Nowym Mieście Lubawskim oraz poinformowała, że po powrocie przystąpią do przygotowania programu majowej rewizyty naszej młodzieży w Okręgu Gurjewskim.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, podczas której wręczane pyły upominki, certyfikaty i pamiątki pobytu. Uczestnicy podsumowania obejrzeli również wspólny taniec poloneza i belgijki oraz wystawę prac plastycznych przeciwko cyberprzemocy.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 11 marzec 2019 10:43
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem