Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Wymiana młodzieży z Okręgiem Gurjewskim

Wymiana młodzieży z Okręgiem Gurjewskim

W dniach 6-11 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim przebywała grupa młodzieży ze Szkoły Przyszłości w Wielkim Isakowie oraz Gimnazjum w Gurjewsku w Obwodzie Kaliningradzkim, która wspólnie ze swoimi rówieśnikami realizuje zajęcia dotyczące zagrożeń w internecie.

Czternaścioro uczniów z Rosji wraz uczniami nowomiejskiej "trójki" uczestniczyła w ciekawym programie wizyty, w którym zaplanowano m.in. wspólne zajęcia lekcyjne, warsztaty rękodzieła w Manufakturze Zawodów Dawnych, gry i zabawy integracyjne oraz wspólny wyjazd do Gdańska.

Podczas pobytu w Nowym Mieście Lubawskim młodzież rosyjska mieszkała w polskich rodzinach, poznawała nowomiejskie szkoły i jednostki kulturalne oraz zabytki.

Nauczycielki ze szkół z Okręgu Gurjewskiego wspólnie z nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 3 wymieniają się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat współczesnych zagrożeń w internecie oraz metod przeciwdziałania cyberprzemocy.

W piątek 8 marca uczestnicy wymiany młodzieżowej spotkali się w Urzędzie Miejskim z Zastępcą Burmistrza Krzysztofem Widźgowskim, który przedstawił dzieje miasta, herbu oraz najważniejsze inwestycje realizowane w Nowym Mieście Lubawskim w ramach programu rewitalizacji miast cittaslow. Młodzi Rosjanie poznali również budynek Urzędu Miejskiego oraz gabinet Burmistrza i salę ślubów.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 11 marzec 2019 09:48
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem