Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Kolejny certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka

Kolejny certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka

W tym roku szkolnym Przedszkole Miejskie przystąpiło do realizacji Ogólnopolskiego Programu Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Za działanie w akcji XXIV, która przebiegała pod hasłem ,,PODRÓŻ DO KRAINY PEŁNEJ ZDROWIA” nowomiejskie przedszkole otrzymało Certyfikat Akademii Zdrowego Przedszkolaka.

Głównym celem tej akcji jest kształtowanie wśród dzieci, rodziców i nauczycieli nawyków zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Dzieci z grupy ,,Motylki” uczestniczyły w szeregu zabaw ruchowych, zajęciach plastycznych i kreatywnych, dzięki którym poprzez zabawę i doświadczenie przyswajały zasady zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Dzieci słuchały ciekawych bajek, nauczyły się nowych wierszy i piosenek, a także rozpoznawać warzywa i owoce po zapachu oraz smaku. Wspólnie z panią opiekunką robiły również sok marchwiowo – jabłkowy.

Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że produkty mleczne są niezbędne do prawidłowego rozwoju kości i są głównym źródłem wapnia i innych składników mineralnych. Poprzez różne działania dzieci wzbogaciły wiadomości na temat Piramidy Żywienia i wiedzę, że zdrowa dieta, to dieta urozmaicona. Cała akcja pokazać miała dzieciom jak dbać o zdrowie i o aktywność fizyczną. Koordynatorką projektu była Katarzyna Haponiuk - Kułakowska

 

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem