Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Podpisanie umowy partnerskiej ze Swietłogorskiem

Podpisanie umowy partnerskiej ze Swietłogorskiem


W piątek 24 maja 2019 roku w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się spotkanie, na które przybyli radni Rady Miejskiej z Przewodniczącym Andrzejem Nadolskim, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych, dyrektorzy szkół podstawowych oraz delegacja ze Swietłogorska – Burmistrz Władimir Bondarenko i jego Pierwszy Zastępca Oksana Turkina.

Uczestników spotkania powitał Burmistrz Józef Blank, który przedstawił gościom z Rosji informacje o Gminie Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie, najważniejsze inwestycje zrealizowane na przestrzeni ostatnich lat oraz plany rewitalizacji na kolejne lata. Gospodarz miasta podkreślał dynamiczny rozwój kontaktów ze Swietłogorskiem w Obwodzie Kaliningradzkim, w szczególności przygotowanie i złożenie wniosku o dofinansowanie wspólnego projektu inwestycyjnego pt. "Związani wodą - partnerstwo na rzecz racjonalnego wykorzystania zasobów wodnych w Nowym Mieście Lubawskim i Swietłogorsku" w ramach Programu Polska-Rosja 2014-2020.  

Następnie głos zabrał Burmistrz Swietłogorskiego Okręgu Miejskiego Władimir Bondarenko dziękując za ciepłe przyjęcie młodzieży ze Szkoły Średniej w Donskoje, którą w lutym tego roku gościły rodziny uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Burmistrz Bondarenko również scharakteryzował swoją jednostkę samorządową podkreślając jej wypoczynkowe walory i otwarcie na turystów oraz kuracjuszy korzystających z lokalnych wód leczniczych.
Po wzajemnym przedstawieniu obu samorządów nadeszła chwila podpisania przez włodarzy jednostek samorządowych umowy partnerskiej pomiędzy Gminą Miejską Nowe Miasto Lubawskie a Swietłogorskim Okręgiem Miejskim.

Wizyta gości z Rosji była okazją do złożenia przez nich kwiatów na mogiłach żołnierzy radzieckich na cmentarzu parafialnym, zapoznania się z pięknem nowomiejskiej Bazyliki oraz odwiedzenia Szkoły Podstawowej nr 2 i Fabryki Mebli Szynaka.

Ostatnio zmienianywtorek, 04 czerwiec 2019 06:02
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem