Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

XX Wojewódzkie Mistrzostwa w Sporcie Pożarniczym w Nowym Mieście Lubawskim

Zdjęcia udostępniła Gazeta Nowomiejska Zdjęcia udostępniła Gazeta Nowomiejska

W dniach 30-31 maja 2019 roku w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się  jubileuszowe XX Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Strażaków w Sporcie Pożarniczym, w których biorą drużyny wszystkich komend powiatowych oraz ekipa komendy wojewódzkiej w Olsztynie.

W oficjalnym otwarciu mistrzostw na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uczestniczyli m.in.: Burmistrz Józef Blank wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Nadolskim, Starosta Andrzej Ochlak wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Kazimierzem Wiśniewskim oraz komendanci służb mundurowych z Nowego Miasta Lubawskiego.

Sportowe zmagania strażaków rozpoczęły się bezpośrednio po otwarciu mistrzostw, a pierwszą konkurencją był pożarniczy tor przeszkód. Kolejnymi konkurencjami zaplanowanymi w programie mistrzostw były m.in.: rywalizacja na tzw. wspinalni przy Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie  zawodnicy z pomocą drabiny hakowej wchodzili na 3 piętro wspinalni. W sobotni poranek na stadionie MOSiR strażacy rywalizowali w konkurencji pożarniczego ćwiczenia bojowego.

Pierwsze miejsce w tegorocznych mistrzostwach województwa w sporcie pożarniczym zdobyła drużyna Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Gołdapi, drugie wywalczyli funkcjonariusze  z Nowego Miasta Lubawskiego, a na trzecim miejscu uplasowali się druhowie z Ostródy.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 03 czerwiec 2019 08:00
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem