Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Dzień dziecka w Nowym Mieście Lubawskim

Dzień dziecka w Nowym Mieście Lubawskim

W sobotę 1 czerwca 2019 roku w Nowym Mieście Lubawskim z okazji Dnia Dziecka przygotowano moc atrakcji. Przed południem na placu przed Miejskim Centrum Kultury było gwarno i wesoło. Dla dzieci przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, do których ustawiały się długie kolejki. Można było sobie wykonać pamiątkowe zdjęcie w galerii bajkowych postaci, wypić lemoniadę czy zjeść popcorn i watę cukrową. Chętni zagrali w szachy i warcaby oraz rozwiązywali zadania logiczne. Był kącik plastyczny i punkt malowania twarzy. Spotkanie uatrakcyjniły występy grupy tanecznej z MCK oraz gry i zabawy zręcznościowe. Punktem głównym wspólnej, rodzinnej zabawy była bitwa na wodne balony. W trakcie imprezy Myszka Miki rozdawała uczestnikom spotkania słodycze, a na koniec dzieci namalowały na asfalcie tęczę.

Natomiast od rana na Miejskim Stadionie odbywał się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej pod nazwą „Nowomiejskie Lwiątka”, w którym uczestniczyły drużyny rocznika 2010 i młodsi z Działdowa, Lubawy, Olsztyna Gdańska, Gdyni, Nowego Miasta Lubawskiego, Ostródy, Kwidzyna, Iławy i Kaliningradu.

Zwycięzcą turnieju został zespół Szkoły Sportowej nr 5 z Kaliningradu, drugie miejsce zajęła drużyna z Arki Gdynia, a trzecie - Gedania Gdańsk. Puchary, medale i nagrody wręczył młodym piłkarzom Burmistrz Józef Blank.

Gospodarz miasta odwiedził również uczestników Festiwalu Baniek Mydlanych i Kolorów, który z okazji Dnia Dziecka odbywał się na nowomiejskich obiektach MOSiR. Zwłaszcza Festiwal Kolorów cieszył się dużym zainteresowaniem młodych nowomieszczan. Burmistrz dziękuje organizatorom za przygotowanie dla dzieci i młodzieży, atrakcyjnych form spędzania czasu i zabawy w dniu dziecka.


 

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem