Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Wrak Race 2019 w Nowym Mieście Lubawskim

Wrak Race 2019 w Nowym Mieście Lubawskim

W niedzielę 9 czerwca 2019 roku na nowomiejskim Autodromie odbyła się już piąta edycja wyścigów Wrak Race o puchar Auto Części Kozłowscy w ramach V rundy Warmińskiej Ligi Wraków. Otwarcia tej plenerowej imprezy dokonał wspólnie z Radosławem i Krzysztofem Kozłowskimi Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski.

Do rywalizacji Wrak Race stanęło 108 załóg, w tym 20 ekip kobiecych biorących udział w wyścigach na nowomiejskim autodromie. Aby oglądać zmagania ponad stu wraków, na Autodrom przybyło około trzech tysięcy fanów tej widowiskowej inicjatywy braci Kozłowskich. Wśród nich było wielu mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego i regionu, którzy podziwiali specjalnie na tę okazję przygotowane wysłużone samochodowe wraki, które dostały drugie życie aby zmagać się na torze. Impreza ta, tak jak i poprzednia, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem miłośników czterech kółek a jej organizatorzy, przygotowali wiele dodatkowych atrakcji, m.in.: przed finałem zawodów charytatywny konkurs lotów samochodów, który sponsorowany był przez nowomiejskie firmy. Konkurs ten polegał na tym, że na specjalnie zbudowanej wyrzutni wystrzelonych w powietrze zostało pięć aut (oczywiście bez kierowcy), aby sprawdzić, który wśród ognia, dymu i fajerwerków poleci dalej.

W zasadniczej części imprezy, zgodnie z regulaminem, zawodnicy najpierw startowali w pięciominutowych przejazdach eliminacyjnych, w których panie i panowie startowali w osobnych kategoriach. Trzeba przyznać, że na torze nie było widać różnicy, czy za kierownicą siedzi mężczyzna, czy kobieta. Następnie w finałach w zaciętych bojach na torze brało udział dziesięć pojazdów. 

Zawodnicy biorący udział we Wrak Race przyjechali do Nowego Miasta Lubawskiego z różnych miejscowości, nawet dość odległych, m.in. Kwidzyna, Olsztyna, Grudziądza, czy Torunia. Nie zabrakło samochodów z powiatów działdowskiego, brodnickiego i iławskiego oraz nowomiejskiego.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem