Logo
Wydrukuj tę stronę

Delegacja z Nowego Miasta Lubawskiego na Dniach Swietłogorska

Delegacja z Nowego Miasta Lubawskiego na Dniach Swietłogorska


W dniach 8-9 czerwca 2019 roku, na zaproszenie Burmistrza Swietłogorska Władimira Bondarenko, Burmistrz Józef Blank wraz Dyrektorem Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej Zbigniewem Domżalskim oraz Dyrektorem MOSiR Markiem Borkowskim przebywał w Obwodzie Kaliningradzkim na uroczystościach Dni Swietłogorska, z którym Nowe Miasto Lubawskie ma podpisaną umowę partnerską.

Dni Swietłogorska powiązano z otwarciem sezonu turystycznego 2019, co rozpoczęto barwnym pochodem mieszkańców i gości tego kurortu. Była to również okazja do prezentacji na głównych ulicach, bulwarach i promenadzie występów różnorodnych zespołów ludowych, szkół i organizacji pozarządowych. Swoje stoiska miały również zakłady produkcji spożywczej oraz twórcy ludowi i rękodzielnicy.

Podczas wystąpienia na scenie Burmistrz Józef Blank przekazał społeczności Swietłogorska pozdrowienia od mieszkańców Nowego Miasta Lubawskiego z okazji Dni Miasta, a także życzył owocnej współpracy partnerskiej i realizacji wielu projektów we współpracy pomiędzy naszymi miastami.

Ostatnio zmienianyczwartek, 13 czerwiec 2019 12:41

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.