Logo
Wydrukuj tę stronę

Delegacja Nowego Miasta Lubawskiego na Dożynkach w Solecznikach

Delegacja Nowego Miasta Lubawskiego na Dożynkach w Solecznikach

W dniach 20-23 września 2019 roku delegacja z Nowego Miasta Lubawskiego uczestniczyła w Dożynki w Solecznikach. To największe święto Rejonu Solecznickiego, samorządu partnerskiego Nowego Miasta Lubawskiego od 2006 roku.

W dniu przyjazdu, podczas uroczystej kolacji powitalnej w Pałacu Balińskich w Jaszunach, przedstawiciel naszej delegacji Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Rafał Bogucki przekazał w imieniu Burmistrza i mieszkańców naszego miasta życzenia dla Mera Zdzisława Palewicza i społeczności Rejonu Solecznickiego.

W sobotni wieczór na scenie amfiteatru znajdującego się w Parku Miejskim odbyły się spotkania teatralne, w ramach których przed publicznością wystąpił Kijowski Teatr Uliczny „Highlights” z Ukrainy, Teatr „Lvivki” z Ukrainy i polski Teatr „KTO” ze spektaklem „Zapach czasu”.

W niedzielne przedpołudnie, w siedzibie administracji rejonu, odbyło się oficjalne spotkanie z Merem Rejonu Solecznickiego Zdzisławem Palewiczem, który gościł wszystkie delegacje przybyłe na uroczystości dożynkowe. Delegację z Nowego Miasta Lubawskiego reprezentował Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Rafał Bogucki. Mer Zdzisław Palewicz podziękował obecnym za dotychczasowe wsparcie i współpracę międzynarodową zaznaczając jednocześnie, że współpraca ta będzie kontynuowana, a dzieci i młodzież będą nadal przełamywać bariery językowe i poznawać nowe horyzonty.

Spotkanie z Merem oraz innymi delegacjami miast partnerskich Solecznik było doskonałą okazją, by podjąć rozmowy na tematy samorządowe oraz udzielić wywiadu TVP Wilno.

Uroczystości Dożynkowe rozpoczęły się Mszą Świętą, podczas której na ręce Mera Zdzisława Palewicza złożony został bochen chleba z tegorocznych zbiorów oraz poświęcone zostały wieńce dożynkowe zdobiące stoiska rękodzielników. Następnie na scenie amfiteatru w Parku Miejskim wystąpiły lokalne zespoły z Rejonu Solecznickiego, Państwowy Zespół Pieśni i Tańca „Lietuva” z Litwy, Państwowy Zespół Choreograficzny „Choroszki” z Białorusi oraz polski zespół „Boys”.

Podczas kilkudniowego pobytu na Litwie delegacja zwiedziła Pałac rodziny Balińskich w Jaszunach, zabytki Wilna oraz cmentarz, na którym zostało pochowanych wielu wybitnych polskich pisarzy, w tym Adam Mickiewicz.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 30 wrzesień 2019 07:01

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.