Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Niedziela Cittaslow w Nowym Mieście Lubawskim

Niedziela Cittaslow w Nowym Mieście Lubawskim

W niedzielę 29 września 2019 roku w ramach "Tygodnia Cittaslow" na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich odbył się festyn plenerowy pt. "Święto Pieczonego Ziemniaka" połączony z konkursami, występami artystycznymi i tanecznymi oraz degustacją przysmaków wykonanych z ziemniaków i nie tylko.

Wzorem lat ubiegłych ostatnia niedziela września była okazją do integracyjnych spotkań społeczności nowomiejskiej w myśl idei cittaslow promującej m.in. zdrowy tryb życia, żywność tradycyjną i lokalne rękodzieło oraz zachęcającej do aktywnego spędzania wolnego czasu na wolnym powietrzu. Tradycją również stało się, by w tym dniu przyjąć nowe osoby do grona „Przyjaciół Szkoły” – w tym roku jest nią Krzysztof Kwiatkowski z Koła Łowieckiego „Szarak”.

Otwarcia plenerowej imprezy dokonał Burmistrz Józef Blank wraz z Dyrektor Bożeną Rutkowską-Marciniak i Przewodniczącym Rady Rodziców Łukaszem Okołowskim. Gospodarz miasta w swojej wypowiedzi podkreślał, że inicjatywa Cittaslow służy mieszkańcom i zrównoważonemu rozwojowi Nowego Miasta Lubawskiego - sprzyja ona poprawie życia, pielęgnowaniu własnej tożsamości, dbałości o środowisko naturalne i poprawie atrakcyjności przestrzeni publicznych. Burmistrz poinformował zgromadzonych, że dzięki inicjatywie władz miasta do Międzynarodowej Sieci Miast Cittaslow przyjęte zostało pierwsze miasto z Federacji Rosyjskiej – nasz partnerski Swietłogorsk – oraz Grupa Szynaka Meble jako „Przyjaciel Sieci Cittaslow”.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem