Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Mikołajki w Nowym Mieście Lubawskim

Mikołajki w Nowym Mieście Lubawskim

W piątek 6 grudnia 2019 roku nowomiejskie dzieci odwiedził Mikołaj, który ze swojego konnego zaprzęgu - opatrzonego herbem naszego miasta i logo sponsorów firm Grupy Szynaka Meble w Nowym Mieście Lubawskim - rozdawał słodycze i inne upominki jeżdżąc wokół Rynku i uliczkami centrum.

Święty Mikołaj oraz towarzyszące mu Śnieżynki odwiedzili także szkoły podstawowe i przedszkola, gdzie zostali entuzjastycznie powitani przez dzieci, które wręczyły im własnoręcznie wykonane laurki.

O godzinie 16.00 na nowomiejskim rynku mnóstwo dzieci wraz z rodzicami spotkało się z Mikołajem, aby w atmosferze zabawy zobaczyć odpalenie lampek na choince ustawionej na balkonie Urzędu Miejskiego. Wśród uczestników mikołajkowej zabawy był m.in. Burmistrz Józef Blank, maskotka Lew Nowomiejski oraz Śnieżynki.

Następnie mikołajkowa impreza przeniosła się do sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury, gdzie w specjalnie zaaranżowanej i udekorowanej przestrzeni maluchy mogły porozmawiać z gwiazdorem, zrobić sobie z nim zdjęcie oraz otrzymać Certyfikat Grzecznego Dziecka z podpisem Mikołaja.

Dodatkową atrakcją dla dzieci było przedstawienie pt. „Miasteczko” przygotowane przez członków grupy teatralnej „Przetwórnia – to jest dramat” działającej w MCK. Oczywiście nie zabrakło dla maluchów słodkości ufundowanych przez nowomiejski oddział Banku Spółdzielczego w Brodnicy, świątecznych piosenek i wspólnych tańców.

 

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem