Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Oddano do użytku łącznik drogowy między Grunwaldzką a Kolejową

Oddano do użytku łącznik drogowy między Grunwaldzką a Kolejową

17 grudnia 2019 roku z udziałem mieszkańców odbyło się oddanie do użytku łącznika drogowego między ulicami Grunwaldzką a Kolejową w Nowym Mieście Lubawskim.

 

Wśród uczestników tego wydarzenia byli mieszkańcy ulicy Kolejowej i ulic przyległych oraz m.in.: Burmistrz Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski wraz z radnymi Barbarą Bober, Andrzejem Jankowskim, Janem Obuchowskim i Adamem Kłosowskim, Zastępca Burmistrza Damian Artuszewski i Inspektor Piotr Gortatowski, ze strony wykonawcy robót - firmę PD-B Sp. z o.o. w Brodnicy - reprezentował Prezes Zarządu Jan Kopiczyński oraz Kierownik budowy Damian Retel. W odbiorze uczestniczyli również: Grzegorz Drzycimski Inspektor Nadzoru Budowlanego.

 

Burmistrz Józef Blank w swojej wypowiedzi podkreślał jak realizacja tej inwestycji była ważna dla usprawnienia ciągów komunikacyjnych naszego miasta i bezpieczeństwa mieszkańców. Natomiast radna Mirosława Czernysz, w imieniu własnym i mieszkańców tej części miasta, podziękowała gospodarzowi miasta i głównemu wykonawcy inwestycji za realizację długo oczekiwanego łącznika drogowego, który znacznie usprawni poruszanie się po mieście i skróci czas przejazdu np. do Szkoły Podstawowej nr 2.

 

Zakres rzeczowy zrealizowanej inwestycji, na którą Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie uzyskała dotację w wysokości 599.300 złotych ze środków Funduszu Dróg Samorządowych, obejmował w szczególności: 

- budowę nowej nawierzchni jezdni z asfaltobetonu o szerokości 6 metrów i długości 102 mb,

- budowę nowych chodników z kostki betonowej o szerokości 2,00-4,00 m (pow. 470 m2),

- budowę przejazdu na teren publiczny (pow. 30 m2),

- budowę kanalizacji deszczowej z rur z tworzywa sztucznego o średnicy 200-1000 mm i długości 187 mb,

- budowę 8 sztuk wpustów krawężnikowych do kanalizacji deszczowej,

- przebudowę skrzyżowania i dobudowę chodnika na skrzyżowaniu ulicy Kolejowej z ulicą Żwirki i Wigury),

- wykonanie 2 przejść dla pieszych,

- budowę oświetlenia ulicznego z oprawami typu LED - 8 szt. (wraz z doświetleniem przejść dla pieszych),

- wykonanie infrastruktury związanej z poprawą bezpieczeństwa: barierki ochronne na łącznej długości ok. 100 mb, elementy odblaskowe na nawierzchni przed przejściami dla pieszych, oznakowanie drogowe pionowe i poziome.   

 

Całkowity koszt wykonania prac budowlanych wyniósł brutto 1.284.535,13 złotych. Okres gwarancji i rękojmi zrealizowanych robót wynosi 60 miesięcy od dnia odbioru końcowego, tj. do 28.11.2024 roku.

Ostatnio zmienianyśroda, 18 grudzień 2019 06:51
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem