Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 1

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 1

19 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II zapanowała atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. Na uroczystą akademię przybyli zaproszeni goście m.in.: Burmistrz Miasta Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Nadolski, Radni Miejscy: Mieczysław Kubacki, Andrzej Jankowski, Jan Obuchowski oraz Adam Kłosowski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Romuald Koszewski, Prezes ZNP Agnieszka Bochenek, Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Rudnik, media lokalne, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni i emeryci. Byli również obecni uczniowie z wychowawcami i rodzice.

Wszystkim obecnym życzenia świąteczne złożył Burmistrz  Miasta Józef Blank oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Jerzy Resicki.

Uczniowie należący do Szkolnego Koła PCK wystawili Jasełka. Montaż słowno-muzyczny pt. „Prezent dla Najbliższych” był wydarzeniem, które przyniosło moc emocji zarówno widzom, jak i jego odtwórcom. Głębokie zaangażowanie aktorów w trudne sceny z życia codziennego i przygotowywanie się rodzin do świat Bożego Narodzenia pełne było dziecięcej otwartości, szczerości, prostoty i ciepła.  Uczniowie pragnęli zwrócić uwagę na to, jak bardzo ważne jest wspólne spędzanie czasu z rodziną i świętowanie w domu rodzinnym. Wigilia to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Radosny czas oczekiwania - ubieranie choinki, zapach pieczonych ciast, prezenty, krzątanina - te wspomnienia z dzieciństwa w szczególny sposób zapisują się w naszej pamięci. Boże Narodzenie w polskiej tradycji  to  najbardziej rodzinne święto. Aktorom udało się pokazać magię Świąt Bożego  Narodzenia i jej religijny sens. Montażem i występem uczniów zajęły się panie Irena Światkowska i Lucyna Ben Nasr. Oprawę  muzyczną przygotowała Hanna Szymańska, a piękną scenografię wykonała Marzena Cieplak.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem