Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Konkurs Piosenki Świątecznej i Zimowej w Języku Obcym w SP nr 2

Konkurs Piosenki Świątecznej i Zimowej w Języku Obcym w SP nr 2

16 stycznia 2020 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się szkolny konkurs Piosenki Świątecznej i Zimowej w Języku Obcym. Inicjatorką i koordynatorką przedsięwzięcia była nauczyciel języków obcych Agnieszka Surmiak.

 

Po wysłuchaniu kolędy „Cicha noc” w językach: polskim, angielskim, rosyjskim i niemieckim przed komisją konkursową zaprezentowali się uczestnicy konkursu – uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim.

 

Solistów i zespoły oceniało jury nauczycieli w składzie: Magdalena Domżalska, Barbara Milewska i Dorota Studnik. Przed ogłoszeniem wyników zaprezentowały się zespoły klas siódmych. Uczniowie klasy VII b wykonali piosenkę w języku rosyjskim, z kolei ich koledzy z klasy VII a w języku angielskim.

W kategorii soliści klasy I – III pierwsze miejsce wyśpiewała Antonina Kędziorska, którą przygotowała pani Katarzyna Ringwelska. W tej samej kategorii drugie miejsce zdobyły: Wiktoria Wiśniewska (uczennicę przygotowała pani Barbara Milewska) i Maja Machujska, której nauczycielem jest pani Katarzyna Ringwelska.

W kategorii zespoły pierwsze miejsce zdobyli podopieczni pani Agnieszki Surmiak – Igor Bochenek i Wojciech Jankowski.

W kategorii soliści klasy IV – VIII pierwsze miejsce zajęła uczennica pani Barbary Milewskiej – Aleksandra Jaroszewska. Drugie miejsce zdobyły: Aleksandra Kwiatkowska i Maja Kowalkowska. Nauczycielami uczennic są panie: Agnieszka Surmiak i Barbara Milewska.

W kategorii zespoły klasy IV – VIII pierwsze miejsce wyśpiewał zespół przygotowany przez panią Agnieszkę Surmiak. W zespole zaśpiewały: Aleksandra Kwiatkowska, Matylda Ławicka i Małgorzata Zielińska.

 

Zespół nauczycieli języków obcych serdecznie dziękuje Dyrektorowi Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej Zbigniewowi Domżalskiemu oraz wydawnictwom: Macmillan i Oxford za ufundowanie nagród. Organizatorzy dziękują pani Annie Górskiej za przygotowanie dekoracji.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem