Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Wykład w Miejskiej Bibliotece Publicznej z okazji rocznicy powrotu naszego miasta do wolnej Polski

Wykład w Miejskiej Bibliotece Publicznej z okazji rocznicy powrotu naszego miasta do wolnej Polski


W piątek 17 stycznia o godz. 17:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, z okazji Jubileuszu 100-lecia Powrotu Nowego Miasta Lubawskiego do Ojczyzny, prof. dr. hab. Waldemar Rezmer z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wygłosił wykład pt. „Militarne aspekty powrotu Pomorza do Polski w 1920 roku”.

 

Wśród uczestników spotkania byli m.in.: Burmistrz Józef Blank, Zastępca Burmistrza Damian Artuszewski, Wicestarosta Nowomiejski Jerzy Czapliński, radni Rady Miejskiej, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz mieszkańcy Nowego Miasta Lubawskiego i okolic.

Z okazji doniosłego Jubileuszu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Bogusławskiej obejrzeć można wystawa pt. „100 ciekawostek o Nowym Mieście Lubawskim na stulecie odzyskania niepodległości”, którą przygotowano we współpracy z pasjonatem lokalnej historii Krzysztofem Kliniewskim.

Ostatnio zmienianywtorek, 21 styczeń 2020 06:31
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem