Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Ferie na sportowo w Nowym Mieście Lubawskim

Ferie na sportowo w Nowym Mieście Lubawskim

W dniach 21-23 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście lubawskim odbyły się trzy turnieje pod wspólnym hasłem „Ferie na sportowo”, których koordynatorem był działacz społeczny Ryszard Krzemieniewski.

We wtorek 21 stycznia odbył się turniej warcabowy dla dzieci i młodzieży pn. „O złoty kamień”. Sędzią turnieju, którego celem była popularyzacja warcabów wśród dzieci i młodzieży, był Feliks Stachowicz z Klubu Szachowego „Hetman”. W turnieju startowało 22 młodych warcabistów z kilku miejscowości – m.in.: Lubawy, Tuszewa, Ostrowitego, Nowego Miasta Lubawskiego, Iławy i Radomna. Rywalizowali oni w kilku grupach wiekowych. Uczestnicy turnieju otrzymali napoje i drożdżówki oraz medale, nagrody i dyplomy.

W środę odbył się halowy turniej piłki nożnej dzieci pt. „Od skrzata do mistrza świata”. Celem turnieju była popularyzacja sportu wśród dzieci oraz promocja zasad „fair play” w sporcie i w wychowaniu. W turnieju startowało 6 drużyn, które grały w grupach „każdy z każdym”, a następnie odbyły półfinały i finały. Rozgrywki toczyły się w sportowej atmosferze przy gorącym dopingu licznej grupy kibiców. Sędzią turnieju był Artur Marcfeld. Uczestnicy turnieju otrzymali zdjęcia Roberta Lewandowskiego oraz puchary, medale, pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Natomiast w czwartek 23 stycznia zorganizowano turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „O złotą rakietę”. Wzięło w nim udział 22 młodych tenisistów z Nowego Miasta Lubawskiego i okolicznych miejscowości, którzy rywalizowali w kilku grupach wiekowych. Sędzią turnieju, popularyzującego tenis stołowy wśród dzieci i młodzieży, był Zbigniew Gołębiewski. Tu również uczestnicy otrzymali medale, nagrody i okolicznościowe dyplomy.

 

 

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem