Logo
Wydrukuj tę stronę

Dbajmy o jakość powietrza w Nowym Mieście Lubawskim

Dbajmy o jakość powietrza w Nowym Mieście Lubawskim

Niedawno Urząd Miejski w Nowym Mieście Lubawskim, na stronie internetowej oraz na łamach Gazety Nowomiejskiej, przekazał mieszkańcom informację o wybudowanej na terenie miasta sieci ciepłowniczej z centralnej kotłowni i aktualnego stanu gazyfikacji ulic w naszym mieście.

Mając na uwadze konieczność podejmowania dalszych działań zmierzających do poprawy jakości powietrza w Nowym Mieście Lubawskim informujemy, że zakład gazowniczy projektuje dalszą rozbudowę sieci gazowniczej, w związku z czym wszyscy zainteresowani mogą składać wnioski o przyłączenie do sieci gazowej.

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mieszkańcy skorzystają z tej możliwości, dlatego też Urząd Miejski opracował ulotkę informacyjną o zasadach prawidłowego palenia w domowych piecach, by wytwarzać jak najmniej dymów.

Władze miasta zachęcają jednocześnie właścicieli domów jednorodzinnych do korzystania z możliwości uzyskania dopłat z budżetu miasta do wymiany starych pieców węglowych na nowe, ekologiczne oraz przyłączania się do sieci centralnego ogrzewania i sieci gazowej.

Czyste powietrze jest w interesie nasz wszystkich!

 

Więcej informacji na temat prawidłowego rozpalania w piecu znajdziecie Państwo tutaj:

https://czysteogrzewanie.pl/

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 03 luty 2020 13:11
Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.