Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 668.
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Delegacja z partnerskiego Gurjewska w Nowym Mieście Lubawskim

Delegacja z partnerskiego Gurjewska w Nowym Mieście Lubawskim

W dniach 15-16 listopada 2016 roku w Nowym Mieście Lubawskim przebywała trzyosobowa delegacja z partnerskiego Gurjewska - miasta w Obwodzie Kaliningradzkim.

We wtorek na spotkaniu w Urzędzie Miejskim Burmistrz Józef Blank przedstawił radnym miejskim, dyrektorom jednostek organizacyjnych miasta i komendantom służb mundurowych oraz pracownikom Urzędu Miejskiego delegację Gurjewska w składzie: Siergiej Siergiejewicz Podolski - Burmistrz Miasta Gurjewsk, Wictor Wasiljewicz Kolomiet - Naczelnik Administracji Terytorialnej w Gurjewsku i Evdokia Sergewnia Zelanova - Naczelnik Departamentu Edukacji Miasta Gurjewsk.

Wizyta naszych partnerów z Obwodu Kaliningradzkiego była okazją do rozmów na temat współpracy w różnych dziedzinach m. in.: kultury, sportu, edukacji, wymiany grup młodzieży i seniorów. Warto wspomnieć, że odległość między Gurjewskiem i Nowym Miastem Lubawskim wynosi  około 220 kilometrów, tj. 3,5 godziny jazdy samochodem.

Program pobytu gości obejmował również zwiedzanie nowomiejskiej Bazyliki, wizytę w Fabryce Mebli Szynaka oraz spotkania w jednostkach organizacyjnych - obiekty MOSiR, Szkołę Podstawową przy ulicy Jagiellońskiej, Przedszkole Miejskie oraz Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej przy ulicy Tysiąclecia, gdzie uczniowie dali krótki koncert wokalno-instrumentalny.

Goście z zadowoleniem i uznaniem wyrażali się o tym co u nas zobaczyli, widząc  i deklarując wiele możliwych płaszczyzn do nawiązania współpracy pomiędzy naszymi społecznościami.

Ostatnio zmienianywtorek, 22 listopad 2016 07:16
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem