Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

VII Jarmark Bożonarodzeniowy na nowomiejskim Rynku

VII Jarmark Bożonarodzeniowy na nowomiejskim Rynku

W niedzielę 18 grudnia 2016 roku na nowomiejskim Rynku zgodnie z tradycją, odbył się już VII Jarmark Bożonarodzeniowy, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe przy współudziale Urzędu Miejskiego oraz Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim.
Na stoiskach swoją ofertę zaprezentowało ponad 70 wystawców z powiatu nowomiejskiego i ościennych, a także m.in. z Olsztyna i Bydgoszczy, którzy w ofercie posiadali oryginalne bożonarodzeniowe ozdoby i stroiki świąteczne, drobne upominki oraz lokalne smakołyki - ciasta, kluski, swojskie nalewki, wędliny i sery. Kupić można było również choinki oferowane przy namiocie Nadleśnictwa Jamy oraz przez szkółkę drzewek z Kurzętnika,. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudzała zagroda z żywymi zwierzętami oraz możliwość zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem. Na przekór marznącej mżawki posilić się można było ciepłym barszczem z pasztecikami, bigosem, czy pierogami.
Burmistrz Józef Blank z zadowoleniem przyjmuje pielęgnowanie tej lokalnej tradycji i rokroczny wzrost zainteresowania mieszkańców miasta Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, który jest znakomitą okazją na zaprezentowanie swojej twórczości oraz wyrobów przez rękodzielników, lokalnych producentów żywności, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, społeczne i szkoły. Cieszy też zadowolenie wystawców, którzy podkreślali, że jest u nas wspaniały przedświąteczny klimat.
Podczas jarmarku, odwiedzających stragany w magiczną atmosferę wprawiała świąteczna muzyka, śpiewanie kolęd przez chór "Iława Gospel Singers" dyrygowany przez Michała Wróblewskiego.
Na stoisku Hufca ZHP im. Bohaterów Września 1939 roku w Nowym Mieście Lubawskim Komendant Michał Maron wraz z harcerzami przekazał Burmistrzowi Józefowi Blankowi i Staroście Andrzejowi Ochlakowi Betlejemskie Światło Pokoju.
W czasie Jarmarku powołane przez organizatorów jury za najładniejsze stoisko wybrało stragan Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Ostaszewo, które otrzymało statuetkę Starosty Nowomiejskiego oraz gratulacje Burmistrza Józefa Blanka.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 19 grudzień 2016 13:00
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem