Logo
Wydrukuj tę stronę

I Nowomiejski Finał "Czwartków LA" w Szkole Podstawowej nr 1

I Nowomiejski Finał "Czwartków LA" w Szkole Podstawowej nr 1


We wtorek 6 czerwca 2017 roku na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Nowomiejski Finał „Czwartków LA”.
Impreza sportowa ma już charakter cykliczny i było to siódme w tym roku szkolne spotkanie zawodników z nowomiejskich szkół podstawowych.
Zawody zostały zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Iskra”, a sędziowali licencjonowani sędziowie lekkiej atletyki.
Otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego Józef Blank, który pogratulował zawodnikom dotychczasowych sukcesów i życzył dalszych. Następnie Prezes UKS „Iskra” Zbigniew Gołębiewski przedstawił regulamin i zasady organizacyjne finału.

Po części oficjalnej zaczęły się zmagania sportowe, które rozpoczęły biegi na 60 m. Zwycięzcami w swoich kategoriach wiekowych zostali: Kamila Ławicka, Aleksandra Pruchniewska, Sandra Liszewska, Ksawery Jagielski, Miłosz Moczadło oraz Nikodem Zakrzewski. W skokach w dal zwyciężali: Natalia Zakrzewska, Sandra Wilk, Lucjan Tessmer. W skoku wzwyż na najwyższym podium stanęli: Oliwier Zdanowski, Alicja Kowalska oraz Antoszewska Maja. W rzucie piłeczką palantową triumfowali: Dembińska Julia, Ryczkowski Jakub i Klimek Alan. Natomiast w biegu na 300 m na podium stanęli: Zdrojewski Bastian, Wiśniewski Olek, Szpanelewski Dawid, Oktawia Straus oraz Jakielska Klaudia, a w biegu na 600 m: Michalska Julia, Osicka Oliwia, Nowakowska Eliza i na 1000 m: Malicki Maciej i Maksymilian Deredas.
Po każdej konkurencji następowało wręczanie medali zwycięzcom przez Burmistrza oraz Dyrektora Szkoły Jerzego Resickiego. Zawody były eliminacjami do finału ogólnopolskiego i część z w/w zawodników w nich wystartuje.
XXIII Ogólnopolski Finał „Czwartków Lekkoatletycznych” odbędzie się Łodzi w dniach  17-18 czerwca 2017 roku. Życzymy naszym zawodnikom wielu sukcesów.

Ostatnio zmienianywtorek, 13 czerwiec 2017 12:19
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
powered by social2s
Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.