Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Młodzieżowa Orkiestra Dęta wraz z delegacją miasta na Dniach Okręgu Gurjewskiego

FOTO- Gazeta Nowomiejska FOTO- Gazeta Nowomiejska

W dniach 1-3 września 2017 roku Burmistrz Józef Blank wraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Marcinem Deją oraz Kierownikiem Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej Jerzym Grządzielewskim przebywał w Obwodzie Kaliningradzkim na uroczystościach Dni Okręgu Gurjewskiego, z którym Nowe Miasto Lubawskie ma umowę partnerską od 2016 roku.
Na scenie podczas Dni Okręgu Gurjewskiego zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca w Miejskim Centrum Kultury, której występ został bardzo serdecznie przyjęty przez mieszkańców partnerskiego samorządu. Naszym muzykom z kapelmistrzem za występ szczególnie podziękował Burmistrz Sergiej Podolski wraz z Przewodniczącym Rady Deputatów Aleksiejem Kuriłowem wręczając im upominki. Słowa podziękowania Gospodarz Gurjewska skierował również do Burmistrza Józefa Blanka za umożliwienie przyjazdu Młodzieżowej Orkiestry Dętej na ich święto.
Podczas Dni Okręgu Gurjewskiego uroczyście otwarto nowe gimnazjum, do którego uczęszcza od tego roku szkolnego 1500 uczniów, ponadto oddano do użytku nowe Centrum Kultury. Całą uroczystość powiązano z okręgowymi dożynkami, podczas których prezentowały się zespoły ludowe, szkoły i organizacje pozarządowe. Swoje stoiska miały również zakłady produkcji spożywczej oraz twórcy ludowi i rękodzielnicy.
Wizyta w Okręgu Gurjewskim była również okazja do rozmów z przedstawicielem firmy wspierającej nawiązywanie kontaktów handlowych MSP z Polski w Obwodzie Kaliningradzkim i Rosji.

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem