Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Mecz KS FINISHPARKIET DRWĘCA – RTS WIDZEW ŁÓDŹ z udziałem kibiców

Mecz KS FINISHPARKIET DRWĘCA – RTS WIDZEW ŁÓDŹ z udziałem kibiców

    W związku z planowanym na dzień 1 października 2017 roku meczem o mistrzostwo III ligi piłki nożnej pomiędzy drużynami KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, a RTS Widzew Łódź,  Burmistrz Miasta Józef Blank zaprosił na spotkanie do Urzędu Miasta Komendanta Powiatowego Policji i Zarząd Klubu. Spotkanie takie odbyło się z udziałem: Komendanta Powiatowego Policji insp. Jacka Drozdowskiego, Zarządu Klubu - reprezentowanego przez Prezesa Bożenę Dąbrowską, Wiceprezesa Leszka Kopiczyńskiego i Artura Bobera, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marka Borkowskiego oraz Zastępcy Burmistrza Krzysztofa Widźgowskiego.


Spotkanie dotyczyło planowanego sposobu organizacji meczu oraz zapewnienia bezpieczeństwa jego uczestników. Komendant Policji poinformował, że z wcześniejszych informacji wynikało, iż mecz należało traktować jako imprezę masową podwyższonego ryzyka. Niemniej policjanci tut. komendy na bieżąco weryfikowali informacje dotyczące mogących pojawić się zagrożeń. W tym celu prowadzą ścisłą współpracę z policjantami z Łodzi i policjantami z innych miejscowości. Na chwilę obecną można przyjąć, że mecz ten może się odbyć jako impreza sportowa nie mająca charakteru imprezy masowej w rozumieniu Ustawy o Bezpieczeństwie Imprez Masowych.

Przy okazji warto wyjaśnić, że zgodnie z prawem, wynikającym z przywołanej Ustawy, jak też Regulaminu rozgrywek Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej za bezpieczeństwo meczów piłkarskich w miejscu i czasie ich trwania odpowiada organizator, czyli w przypadku rozgrywania meczów na nowomiejskim stadionie jest to KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Burmistrz Miasta, Komendant Policji oraz przedstawiciele Zarządu klubu podkreślili, że bezpieczeństwo w trakcie meczu na stadionie i w jego obrębie należy do zadań priorytetowych i zgodnie z możliwymi zagrożeniami będą podejmowane wszelkie działania adekwatne do zaistniałej sytuacji.      


    Burmistrz przypomniał, że rozpatrując wnioski organizatora o wydanie zezwolenia na odbycie się imprezy masowej, w przypadku zaistnienia rozbieżności pomiędzy informacją przedstawioną przez wnioskodawcę czyli klub/organizatora meczu, a opinią Komendanta Powiatowego Policji, burmistrz - jako organ wydający zezwolenie - zobowiązany jest uwzględnić opinię Policji.
    Podczas spotkania zarówno Burmistrz Józef Blank jak i Komendant Powiatowy Policji Jacek Drozdowski podkreślali, że sami będąc kibicami, rozumieją oczekiwania i potrzeby kibiców, co nie zwalnia ich z podejmowania działań zapewniających bezpieczeństwo mieszkańcom miasta i przybyłym na mecz gościom.

Ostatnio zmienianywtorek, 19 wrzesień 2017 12:21
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem