Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Symboliczne wbicie łopaty pod inwestycję MM Szynaka Interline

Symboliczne wbicie łopaty pod inwestycję MM Szynaka Interline

W czwartek 12 kwietnia 2018r. w Nowym Mieście Lubawskim miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Uroczyście wbito łopaty pod nową inwestycję MM Szynaka Interline.

 

Symboliczne wbicie łopat daje początek realizacji największej, w ostatnich dziesięcioleciach, inwestycji w naszym mieście. W plenerowej uroczystości, oprócz właścicieli Grupy Meblowej Szynaka Państwa Aliny i Jana Szynaka, udział wzięli: burmistrz miasta Józef Blank, starosta nowomiejski Andrzej Ochlak, główny wykonawca właściciel Firmy Stolmet, członkowie zarządów zakładów Grupy Szynaka oraz partnerzy biznesowi m.in. najwięksi odbiorcy mebli produkowanych w Nowym Mieście – dyrektorzy handlowi IKEA, pracownicy MM Szynaka Interline i zaproszeni goście. 

Teren pod nową inwestycję poświęcił ks. Kanonik Zbigniew Markowski, proboszcz nowomiejskiej parafii.

 

Nowe obiekty, na które złożą się: hala produkcyjna o powierzchni ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych, magazyn liczący prawie 3,2 tysiąca metrów kwadratowych. i zaplecze socjalno-biurowe ok. 1,5 tysiąca metrów kwadratowych powstaną na terenach objętych Podstrefą Warmińsko-Mazurskiej Strefy Ekonomicznej, poniżej dotychczasowego zakładu MM Szynaka Interline przy ulicy Makuszyńskiego. Inwestycja ma kosztować prawie 37 milionów złotych.

 

Podczas uroczystości wbicia łopat, właściciel Grupy Meblowej Prezes Jan Szynaka przypomniał, że do Nowego Miasta Lubawskiego trafił w 2006 roku za namową ówczesnego zastępcy burmistrza, a obecnego burmistrza miasta Józefa Blanka.

—  Rozpoczynająca się inwestycja jest kolejnym krokiem w rozwoju firmy. Powstaną tu obiekty na miarę XXI, a nawet XXII wieku. Wkopując pierwsza łopatę pod Fabrykę Mebli w 2007r., nasz pierwszy zakład w Nowym Mieście, miasto nie do końca wierzyło, że się uda, gdyż nad przemysłem meblarskim były czarne chmury. Wspólnie pokazaliśmy, że jednak można. Tworzony klimat i dobra współpraca z nowomiejskimi władzami samorządowymi, zachęca nas do inwestowania właśnie w Nowym Mieście  — powiedział Jan Szynaka.

— Kiedyś hale stawiane przez dawny zakład MM Interline służyły jako magazynowe. Teraz odbywa się w nich produkcja i jej tok jest zakłócony ze względu na zbyt małe powierzchnie produkcyjne. Wiele dróg się krzyżuje, przez co duże są koszty logistyki wewnętrznej. Nowe obiekty pozwolą na zwiększenie mocy przerobowych o 50 procent, jednocześnie obniżą się koszty i nieco zwiększy się zatrudnienie — wyjaśnia Jan Borowski, prezes zarządu MM Szynaka Interline w Nowym Mieście Lubawskim.

Zakończenie budowy i przecięcie wstęgi na otwarcie nowych obiektów planowane jest na październik 2019 roku.

 

Ostatnio zmienianywtorek, 17 kwiecień 2018 06:43
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem