Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.3&b=20200429&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues

A+ A A-

Nasze miasto na IX Festiwalu Miast Cittaslow w Lidzbarku

Nasze miasto na IX Festiwalu Miast Cittaslow w Lidzbarku

W sobotę 26 maja 2018 roku już po raz dziewiąty odbył się Festiwal Cittaslow. Po Reszlu, Lidzbarku Warmińskim, Nowym Mieście Lubawskim, Olsztynku i Rynie, Gołdapi, Lubawie i Kaletach, gospodarzem tego wydarzenia był pobliski Lidzbark, który w 2015 roku powiększył polską sieć Cittaslow.

Nowe Miasto Lubawskie reprezentował Burmistrz Józef Blank wraz z Zastępcą Krzysztofem Widźgowskim. Na stoiskach promocyjnych Nowe Miasto Lubawskie reprezentowane było przez koronczarki Panie Lidię i Iwonę Bral, pracownię garncarską Jarosława Mączkowskiego wraz z małżonką, agroturystykę Sośniakowy Mir oraz pracowników Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej.

Z inicjatywy Burmistrza przez Miejskie Centrum Kultury zabezpieczony był autokar dla mieszkańców zainteresowanych udziałem w festiwalu. Szkoda, że tylko kilka osób skorzystało z tej propozycji i możliwości spędzenia czasu na festiwalu w naszym sąsiednim Lidzbarku.

Program festiwalu odbywającego się w Parku Sportowo-Rekreacyjnym nad jeziorem Wlewskim  obejmował m.in.: kiermasz wyrobów rzemieślniczych i występy zespołów muzycznych z miasteczek członkowskich Cittaslow, a także kiermasz żywności naturalnej i tradycyjnej oraz konkursy z nagrodami.

Wystawcy i goście festiwalu mieli okazję skorzystać z degustacji potraw regionalnych i lokalnych, przygotowanej specjalnie na tę okazję przez  restauratorów – członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle.  

Ważną częścią festiwalu był barwny korowód z Placu Hallera do Parku Sportowo-Rekreacyjnego, gdzie Polonezem poprzedzono oficjalne otwarcie IX Festiwalu Miast Cittaslow. Ciekawym punktem programu był także wyścig "smoczych łodzi", który dostarczył uczestnikom nie lada emocji. Gromkie oklaski zebrał także występ naszej nowomiejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

Dla gości festiwalu i mieszkańców Lidzbarka wystąpił zespół Bayer Full oraz na zakończenie plenerowej imprezy - Łukasz Zagrobelny.

 

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 28 maj 2018 11:15
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem