Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.10.2&b=20191212&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

UTW z wizytą w Gurjewsku i Obwodzie Kaliningradzkim

UTW z wizytą w Gurjewsku i Obwodzie Kaliningradzkim

To były ciekawe, niezapomniane i pełne wrażeń dni od 21 do 23 maja 2018 roku, kiedy dzięki projektowi wspartemu przez Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego, członkowie Zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do Gurjewska w Obwodzie Kaliningradzkim, z którym współpracuje  nasze miasto.

W Gurjewsku nowomiejscy seniorzy spotkali się w Miejskim Centrum Kultury i Zajęć Rekreacyjnych z seniorami tego miasta, gdzie obie strony zaprezentowały swoją bogatą działalność.

Najważniejszym momentem spotkania było podpisanie „Porozumienia o współpracy partnerskiej” pomiędzy Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Nowym Mieście Lubawskim, reprezentowanym przez  Prezes Elżbietę Grzonkowską a Miejskim Centrum Kultury i Zajęć Rekreacyjnych w Gurjewsku, które reprezentowała Dyrektor Kulmanskaya Svetlana Vladimirovna. 

Podczas całej wizyty i spotkań naszych studentów UTW ujęła serdeczność  i gościnność gospodarzy. Szczególne wrażenia wywarł na nich występ chóru „Złota jesień”, który na powitanie wykonał poloneza Ogińskiego  „Pożegnanie Ojczyzny”. Delegacja z Nowego MIasta Lubawskiego miała też możliwość obejrzenia pracowni, w których prowadzone są różne zajęcia rozwojowe. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem i wymianą drobnych upominków - od seniorów w Gurjewsku nasi studenci otrzymali przepiękną wykonaną przez seniorów Maslenicę.

Gospodarze umożliwili naszej delegacji również poznanie nowoczesnych obiektów dydaktycznych (przedszkola i szkoły) w Gurjewsku oraz zwiedzanie Kaliningradu, gdzie poznali m.in.: katedrę, grób filozofa E. Kanta,  twierdzę Kunigsberg, muzeum, Sobór Chrystusa Zbawiciela oraz polski kościół katolicki.

Realizacja wizyty studyjnej była możliwa dzięki inicjatywie, zaangażowaniu  i determinacji Wiceprezesa Lecha Bobera, a także Kierownika Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Miejskim Jerzego Grządzielewskiego oraz Dyrektora MOSiR - Marka Borkowskiego.

Projekt „Integracja i aktywizacja społeczności lokalnej”  dofinansowany przez Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego

    

Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem