Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

II Nowomiejski Konkurs Matematyczny „Moje miasto i Ziemia Lubawska w liczbach”

II Nowomiejski Konkurs Matematyczny „Moje miasto i Ziemia Lubawska w liczbach”

W piątek 8 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowano II Nowomiejski Konkurs Matematyczny „Moje miasto i Ziemia Lubawska w liczbach”  dla uczniów klas VI powiatu nowomiejskiego.

W rywalizacji wzięło udział 8 uczestników (po 1 uczniu ze szkół) z: Gwiździn, Zajączkowa, Brzozia Lubawskiego, Mroczna, Łąkorza, Marzęcic i Nowego Miasta Lubawskiego.

Otwarcia konkursu, dokonali: Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski oraz Wicedyrektor Szkoły Eleonora Lewalska, którzy podkreślili, że matematyka jest królową nauk, a liczby w prosty sposób obrazują rzeczywistość. Uczestników przywitała również maskotka miasta – Lew Nowomiejski.

Zadaniem uczniów w  konkursie było rozwiązanie  testu  składającego się 11 zadań matematycznych otwartych  i zamkniętych o podwyższonym stopniu trudności zawierających dane liczbowe o naszym mieście i Ziemi Lubawskiej, na podstawie których uczniowie musieli obliczyć np. ile lat minęło od założenia Nowego Miasta Lubawskiego do dziś, powierzchnię Parku Róż, czas przejścia trasy do Lubawy i z powrotem.

Zadania opracowały według własnego pomysłu nauczycielki matematyki naszej szkoły.
Uczestnicy zmagań, rozwiązując test konkursowy, wykorzystując logiczne myślenie, odbyli  wędrówkę po naszej pięknej okolicy. Rywalizację uświetniła prezentacja na temat historii naszego miasta przygotowana przez Referat Promocji i Współpracy Zagranicznej przy Urzędzie Miejskim. 

I miejsce w konkursie zajął Paweł Wajc ze Szkoły Podstawowej w Mrocznie,  II miejsce – Oliwia Ruczyńska z Łąkarza, a III miejsce zajęli Arkadiusz Urbański z Brzozia Lubawskiego i Wiktor Grzywacz ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Nowego Miasta Lubawskiego.

Nagrody ufundowane przez Urząd Miejski wręczył Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski wraz z Wicedyrektor Eleonorą Lewalską. Konkurs przygotowały i koordynowały panie: Magdalena Ewertowska i Wioletta Bączek – Samulewicz.

Ostatnio zmienianyczwartek, 14 czerwiec 2018 07:03
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem