Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Noc Świętojańska w Nowym Mieście Lubawskim

Noc Świętojańska w Nowym Mieście Lubawskim Noc Świętojańska w Nowym Mieście Lubawskim

W piątek 22 czerwca 2018 roku na skwerze przy głównym parkingu nad Drwęcą pracownicy Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim zorganizowali tradycyjną Noc Świętojańską.

Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy naszego grodu. Wieczór umilały wszystkim zaproszone zespoły ludowe: Anibabki z Kurzętnika, Sami Swoi z Tylic, Rakowianki z Rakowic oraz nowomiejski Chór Harmonia, wszyscy zostali nagrodzeni przez publiczność oklaskami. Po zaprezentowaniu przez zespoły swoich artystycznych i wokalnych umiejętności Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski wręczył wykonawcom upominki i okolicznościowe dyplomy.

Dużo śmiechu dostarczył wszystkim występ znakomitego rakowickiego kabaretu "Zgrana Paka". Przygotowano również konkursy, wróżby, loterię i darmową zupę dla każdego. Nie można zapomnieć o tradycyjnym a zarazem najważniejszym akcencie wieczoru – o nostalgicznym puszczaniu wianków na wodę przy dźwiękach ludowej piosenki "Wiła wianki".

Wcześniej wianki zostały  ocenione przez komisję konkursową. W kategorii wianków I miejsce zajął kabaret Zgrana Paka i zespół Rakowianki, II miejsce przyznano zespołowi Sami Swoi, III miejsce zajęła pani Ilona a wyróżnienie Lenka oraz Julia.

Nagrodę Gazety Nowomiejskiej za najpiękniejszy świętojański bukiet z polnych kwiatów otrzymała pani Teresa.

Przez cały czas trwania imprezy nowomieszczanie i przyjezdni mogli bawić się przy dźwiękach muzyki. Wieczór zakończono wspólnym biesiadowaniem z zespołem Duo Fantazja.

Ostatnio zmienianywtorek, 26 czerwiec 2018 13:59
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem