Logo
Wydrukuj tę stronę

Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow we Francji

Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow we Francji

W dniach 21-24 czerwca 2018 roku w Mirande we Francji odbyło się Zgromadzenie Ogólne Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow.  Warto przypomnieć, że w 2011 roku to doniosłe wydarzenie miało miejsce w Polsce, w Lidzbarku Warmińskim. Nowe Miasto Lubawskie należy do stowarzyszenia od 2010 roku.

Zgromadzenie Ogólne podzielone zostało tematycznie na II części (część plenarną oraz naukową) i uzupełnione było ciekawymi prezentacjami i debatami związanymi z funkcjonowaniem Cittaslow International. Zgromadzenie Ogólne prowadził Przewodniczący Stefano Pisani – Burmistrz miasta Pollica we Włoszech.

Znaczącym akcentem międzynarodowego zgromadzenia miast dobrego życia było wystąpienie na forum Burmistrza Józefa Blanka, który w imieniu Wiceprzewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow Artura Wrochny, przedstawił sprawozdanie z działań zrealizowanych przez Polską Krajową Sieć Miast Cittaslow na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.

Podczas zgromadzenia do sieci przyjęto 8 kolejnych miast (w tym 2 z Polski - Rzgów i Sianów) oraz wręczono im certyfikaty przynależności. Aktualnie sieć międzynarodowa Cittaslow liczy ponad 240 miast z 36 państw świata. Polska Krajowa Sieć Miast Cittaslow liczy 28 członków (w tym 20 miast na Warmii i Mazurach) i jest drugą, co do liczebności siecią na świecie.

W tegorocznym Zgromadzeniu Stowarzyszenia udział wzięło ponad 150 przedstawicieli miast członkowskich z 15 krajów świata, w tym prawie trzydziestoosobowa delegacja z Polski.

Z Nowego Miasta Lubawskiego w Zgromadzeniu Ogólnym udział wziął Burmistrz Józef Blank wraz Kierownikiem Referatu Promocji i Współpracy Zagranicznej - jednocześnie pełnomocnikiem ds. Cittaslow - Jerzym Grządzielewskim.

 

 

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.