Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 723.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Nowomiejskie szkoły przygotowują się do nowego roku szkolnego

Nowomiejskie szkoły przygotowują się do nowego roku szkolnego

W poniedziałek 27 sierpnia 2018 roku Burmistrz Józef Blank wizytował nowomiejskie jednostki oświatowe, zwłaszcza stan  przygotowań do nowego roku szkolnego 2018/2019.

W okresie wakacyjnym w szkołach podstawowych i w Przedszkolu Miejskim przeprowadzono wiele prac remontowych i odświeżających. W budynkach Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Działyńskich w kilku klasach pomalowano ściany, na korytarzach położono płytki ceramiczne, wykonano nowe ogrodzenie terenu boiska szkolnego i wykarczowano zarośla, by wygospodarować miejsce na przyszkolny plac zabaw dla najmłodszych.

W szkole Podstawowej nr 1 przy ulicy Jagiellońskiej Dyrektor Resicki przedstawił Burmistrzowi Józefowi Blankowi efekty prac odświeżających w sali gimnastycznej oraz adaptacji pomieszczeń piwnicznych na salę taneczną i salę projekcyjną. Poinformował również, że przeprowadzono konserwację boiska sportowego do gry w piłkę nożną.

Gospodarz miasta odwiedził też Przedszkole Miejskie, gdzie trwają prace remontowo-budowlane związane z przystosowaniem pomieszczeń na potrzeby utworzenia żłobka w Nowym Mieście Lubawskim.

W czasie przerwy wakacyjnej również w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej wykonano prace dostosowujące placówki do nowego roku szkolnego - w klasach pomalowano ściany, w szatniach wykonywane są szafki dla uczniów, w bibliotece szkolnej opisywane są darmowe podręczniki dla najmłodszych uczniów.

Burmistrz z zadowoleniem przyjął informację dyrektorów o zakresie i zaangażowaniu prac remontowych i działań zmierzających do poprawy stanu miejskich jednostek oświatowych przed zbliżającym się rokiem szkolnym.

1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem