baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Młodzi piłkarze z Kaliningradu odjechali z Pucharem Burmistrza

W sobotę 13 października 2018 roku hala sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była areną rozgrywek Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców rocznika 2010/2011 o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego.

Do naszego miasta przyjechało 7 drużyn z powiatów nowomiejskiego, brodnickiego i iławskiego oraz piłkarze Szkoły Sportowej nr 5 z Kaliningradu. Kilkugodzinne rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym.

W rezultacie kilkugodzinnych pojedynków zwycięzcą Turnieju o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego Józefa Blanka został zespół zza wschodniej granicy, z kaliningradzkiej Szkoły Sportowej, który zdobył 16 punktów. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Jezioraka Iława (12 pkt), a trzecie drużyna nowomiejskiej Drwęcy I (11 pkt). Czwarta była ekipa młodych piłkarzy reprezentująca Wicher Gwiździny (9 pkt), a piąta BKS Sparta Brodnica (6 pkt). Szóste miejsce przypadło Młodym Talentom z Susza (4 pkt), siódmy był zespół Drwęcy II z zerowym dorobkiem punktowym.

Najlepszym zawodnikiem okrzyknięto Timura Tairova, a królem strzelców został Matvej Ivanec, natomiast najlepiej bronił Igor Gerczak z Jezioraka.

Burmistrz Józef Blank i Dyrektor MOSiR Marek Borkowski przyznają, że szczególnie goście z Kaliningradu, w tym trenerzy i rodzice, bardzo dobrze ocenili nasz turniej. Zaznaczyli przy tym, że chętnie wrócą na kolejne zawody do Nowego Miasta Lubawskiego.

Ostatnio zmienianypiątek, 19 październik 2018 10:33