Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

XIX Mistrzostwa Warmii i Mazur w Scrabble w Nowym Mieście Lubawskim

fot. Gazeta Nowomiejska fot. Gazeta Nowomiejska

W dniach 8-9 października 2016 roku do Nowego Miasta Lubawskiego na Mistrzostwa Warmii i Mazur w Scrabble z całej Polski przyjechali zawodnicy i sympatycy tej gry.
W tegorocznej edycji mistrzostw wzięło udział tym roku 59 scrabblistów z różnych zakątków naszego kraju, których powitał Burmistrz Józef Blank.

Mistrzostwa odbywały się w sali widowiskowej Miejskim Centrum Kultury, gdzie uczestnicy walczyli o puchary oraz statuetkę „Złoty Blank”. Imprezie towarzyszyły również zawody sportowe, które odbywały się na hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Poziom sportowy sobotnich potyczek był niezwykle wyrównany i pasjonujący. Po siedmiu rundach liderem sobotnim z dorobkiem 6 zwycięstw został Mirosław Uglik z Warszawy, przed Joanną Juszczak także z Warszawy oraz Karolem Wyrębkiewiczem z Łodzi.

W niedzielę w MCK kontynuowano turniej, a na jego koniec podsumowano wyniki tegorocznych mistrzostw. Pierwsze miejsce w XIX Mistrzostwach Warmii i Mazur w Scrabble przypadło Pawłowi Jackowskiemu z Warszawy, natomiast drugie Dawidowi Pikul z Poznania. Jako trzeci zakwalifikował się Karol Wyrębkiewicz z Łodzi. Joanna Juszczak z Warszawy została najlepszą uczestniczką turnieju i z dorobkiem 8 zwycięstw zajęła najwyższe wśród pań 6 miejsce.

Poza turniejem głównym zorganizowano szereg konkursów towarzyszących w trakcie trwania imprezy. W każdej rundzie najdroższe słowo na daną literę z hasła WARMIA MAZURY wyłoniło 12 laureatów:

W - WIANKAMI 122 pkt. (Zbigniew Rybak)
A - ARABESEK 89 pkt. (Adam Sternik)
R - RAŹNIE 69 pkt. (Kazimierz Merklejn)
M - MIĘKCZYŁ 94 pkt. (Michał Alabrudziński)
I - IRONIOM 66 pkt. (Karol Wyrębkiewicz)
A - AMENCJI 66 pkt. (Grzegorz Łukasik)

M - MNIEJSZĄ 101 pkt. (Adam Sternik)
A - ZASILAM/AŻ 73 pkt. (Maciej Skrzypczak)
Z - ZGONIMY/HELI 94 pkt. (Karol Wyrębkiewicz)
U - UPINANI 88 pkt. (Mariola Osajda-Matczak)
R - RAŻENIE 92 pkt. (Katarzyna Dębska)
Y - Upominek przyznany drogą losowania z uwagi na brak propozycji wyrazu na literę 'Y' (Anita Bruska)

Konkurs WARMIA MAZURY oraz konkurs na ułożone słowo związane z tematyką branży stalowej sponsorowała firma EXPOM S.A. Prezes firmy EXPOM S.A. Rafał Domżalski po niełatwym wyborze nagrodził słowo WTAPIANE ułożone przez Andrzeja Kwiatkowskiego z Warszawy.

Na specjalne wyróżnienie zasługują również jubileuszowe osiągnięcia trójki skrablistów. Udział Justyny Górki z Krakowa był dwusetnym występem turniejowym w jej karierze, a dwóch reprezentantów klubu NIEDOCZAS Nowe Miasto Lubawskie Mirek Dejna oraz Krzysztof Zawadzki z Sampławy równo 10 lat temu debiutowało na turnieju Scrabble w Nowym Mieście Lubawskim.

Burmistrz Józef Blank swoją nagrodę "Złotego Blanka", wręczył w tym roku Wojciechowi Gołęckiemu z Inowrocławia za ułożenie wyrazu JADAJCIE za 167 punktów. Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego w mistrzowski sposób skomentował zwycięski wyraz mówiąc: 'przybywajcie licznie do Nowego Miasta Lubawskiego i JADAJCIE lokalnie'.

Ostatnio zmienianyczwartek, 24 listopad 2016 08:50
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem