Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Jubileusz 70-lecia działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej

Jubileusz 70-lecia działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej

W środę 19 października 2016 roku odbyła się Konferencja Jubileuszowa z okazji 70-lecia działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Bogusławskiej w Nowym Mieście Lubawskim.

Wszystkich przybyłych gości powitała Dyrektor MBP Daniela Kowalska, która przedstawiła historię nowomiejskiego bibliotekarstwa przypominając, że oficjalne otwarcie Powiatowej Biblioteki Publicznej nastąpiło 25 października 1946 roku. Dziś z usług placówki korzysta aktywnie prawie 2300 czytelników rocznie, którzy mają do dyspozycji księgozbiór około 40.000 woluminów.

 

Wśród grona gości zaproszonych na tę uroczystość był m.in. Zastępca Burmistrza Krzysztof Widźgowski, który podczas swojego wystąpienia nawiązał do roli biblioteki jako centrum życia kulturalnego naszego miasta, gdzie tradycja i pamięć łączy się z postępem i nowoczesnością. Następnie Zastępca Burmistrza złożył gratulacje i życzenia oraz wręczył Dyrektor Danieli Kowalskiej bukiet kwiatów.

Podczas uroczystości wszystkim osobom, które współpracują i wspierają placówkę wręczono dyplomy i pamiątkowe medale. Mirosław Litka pracujący w bibliotece zarecytował wiersz własnego autorstwa, w którym nawiązał do jubileuszu książnicy.


Uczestnicy uroczystości mieli okazję również obejrzeć wystawę dotyczącą nowomiejskiej oświaty oraz wystawę historii bibliotekarstwa w Nowym Mieście Lubawskim, które wzbudzały ich duże zaciekawienie.

 

Jubileusz 70-lecia działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Bogusławskiej w Nowym Mieście Lubawskim wzbogacił artystycznie koncert Krzysztofa Gwiazdy z Trzcina, który zaśpiewał najbardziej znane i popularne arie operowe i pieśni operetkowe.

 

Na zakończenie uroczystości Dyrektor Daniela Kowalska zaprosiła wszystkich gości do skosztowania jubileuszowego tortu.

Ostatnio zmienianyczwartek, 24 listopad 2016 08:50
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem