Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Zakończyły się spotkania Burmistrza z mieszkańcami

Zakończyły się spotkania Burmistrza z mieszkańcami

Dobiegła końca runda jesiennych spotkań Burmistrza z mieszkańcami w terenie, w których udział wzięli radni miejscy i pracownicy merytoryczni Urzędu Miejskiego oraz przedstawiciele służb mundurowych. Przedostatnie spotkanie z mieszkańcami odbyło się w piątek 14 października przy placu zabaw na ulicy Polanki, natomiast ostatnie miało miejsce w piątek 21 października 2016 roku przy skrzyżowaniu ulicy Sosnowej z Kasztanową. Połączone ono zostało z oddaniem do użytku przebudowanych ulic Sosnowej i Akacjowej - z udziałem mieszkańców, którzy z zadowoleniem przyjęli przebudowane ulice i nie wnieśli zastrzeżeń. 

Warto wspomnieć, że przebudowa ulic Akacjowej i Sosnowej w Nowym Mieście Lubawskim zrealizowana została z 50% dofinansowaniem z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W ramach umowy partnerskiej w kosztach inwestycji partycypowała także Gmina Nowe Miasto Lubawskie z siedzibą w Mszanowie. Natomiast budowa łącznika od ulicy Broniewskiego do Głogowej finansowana była ze środków własnych gminy miejskiej.

Wykonawcą inwestycji wyłonionym w wyniku przetargu  nieograniczonego była firma Skanska S.A. z siedzibą w Warszawie, w której imieniu umowę podpisał Piotr Kęsikowski - Dyrektor Zespołu Projektów. Odpowiedzialnym za całokształt prac budowlanych w terenie, ze strony Wykonawcy inwestycji, był Jakub Krzysztofiak - kierownik budowy. 

W ramach realizacji inwestycji wybudowano odcinek o łącznej długości ok. 1000 m i szerokości 5,5-6 m z asfaltobetonu. Na większej części tego odcinka wybudowano nowe chodniki.W zakres inwestycji weszła również budowa kanalizacji deszczowej oraz budowa zjazdów na posesje z kostki betonowej, a także: wykonanie oznakowania drogowego, budowa oświetlenia drogowego (na łączniku ulicy Broniewskiego z Głogową) oraz odnowienie terenów zieleni.Całkowity koszt realizacji budowy wymienionych ulic wraz z łącznikiem ulicy Broniewskiego z ulicą Głogową wyniósłprawie 1.997.900 złotych brutto.

Na spotkaniach, na które mieszkańcy licznie przybyli, Burmistrz Józef Blank przedstawiał zgromadzonym zrealizowane i realizowane obecnie zadania inwestycyjne oraz omówił plany inwestycyjne i remontowe na przyszły rok.Podczas spotkań w terenie mieszkańcy skorzystali z okazji, by zadać gospodarzowi miasta kilka pytań, na które burmistrz udzielał wyczerpujących odpowiedzi i wyjaśnień.

Burmistrz Józef Blank serdecznie dziękuje wszystkim mieszkańcom za liczny, aktywny i merytoryczny udział w jesiennych spotkaniach w terenie.

Ostatnio zmienianyczwartek, 24 listopad 2016 08:49
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem