Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Rozszerzy się grono partnerów zagranicznych Nowego Miasta Lubawskiego

Rozszerzy się grono partnerów zagranicznych Nowego Miasta Lubawskiego

W dniach 18-20 października 2016 roku Burmistrz Józef Blank wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Marcinem Deją przebywali w Gurjewsku w Obwodzie Kaliningradzkim na zaproszenie władz lokalnych - Aleksieja Kurilova i Siergieja Podolskiego. 

Podczas wizyty 18 października 2016 roku podpisana została wstępna umowa partnerska pomiędzy Gurjewskiem i Nowym Miastem Lubawskim, której głównymi obszarami współpracy będą:

- edukacja, kultura, zdrowie, sport,

- turystyka i zachowanie dziedzictwa kulturowego, 

- współpraca gospodarcza,

- współpraca naukowa i techniczna,

- ochrona środowiska,

- wymiana informacji, doświadczeń specjalistów z różnych dziedzin

 

W ramach wizyty nasza delegacja zapoznała się funkcjonowaniem Szkoły Artystycznej im. A. Karamanova, Przedszkola "Semitsvetik" w Gurjewsku oraz "Szkoły Przyszłości" w miejscowości Isakovo.

Program pobytu obejmował również zwiedzanie Muzeum "Valdavsky Zamek" w Nizove, Muzeum Światowego Oceanu w Kaliningradzie, a także Muzeum Immanuela Kanta i Bazyliki Katedralnej Matki Bożej i Świętego Wojciecha, która obecnie jest salą koncertową.

Zawarte partnerstwo umożliwi obu stronom korzystanie z unijnego Programu Współpracy Polska-Rosja 2014-2020 wspierającego m.in. wymianę młodzieży, grup sportowych, muzycznych itp.

Burmistrz Józef Blank pokłada duże nadzieje, że wsparcie ze środków unijnych przyczyni się do bliższego poznania kultury, tradycji i życia mieszkańców sąsiedniego Obwodu Kaliningradzkiego przez naszych mieszkańców.

Ostatnio zmienianyczwartek, 24 listopad 2016 08:49
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem