Przejdź do treści
Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 668.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.8.0&sitepath=/.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/umnml/ftp/plugins/system/jcemediabox/js/jcemediabox.js?0c56fee23edfcb9fbdfe257623c5280e.
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Burmistrz odbierał prestiżowe wyróżnienia za inwestycje w 2015 roku

Zdjęcia: Gazeta Nowomiejska Zdjęcia: Gazeta Nowomiejska

W piątek 28 października 2016 roku Burmistrz Józef Blank wraz z małżonką Hanną uczestniczył w Gali Plebiscytów "Inwestycja Roku 2015" oraz "TAK czy NIE dla władzy" organizowanych przez Gazetę Olsztyńską i Dziennik Elbląski, która odbyła się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

 

W plebiscycie „Inwestycja Roku 2015” mieszkańcy Warmii i Mazur mogli docenić 92 najciekawsze i najbardziej imponujące inwestycje powstałe w 2015 roku, które pogrupowano w pięciu kategoriach: społeczna odpowiedzialność biznesu, inwestycja przyjazna środowisku, wykorzystanie środków unijnych, inwestycja w rozwój edukacji i kultury, inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcom.

 

W kategorii "Wykorzystanie środków unijnych" największe uznanie zyskała Stacja redukcyjno-pomiarowa wysokiego ciśnienia gazu w Kaczym Bagnie nieopodal Nowego Miasta Lubawskiego. Warto wspomnieć, że samorządy naszego powiatu od ponad dwudziestu lat zabiegały o doprowadzenie gazu do Nowego Miasta Lubawskiego. Obecnym Przewodniczącym Zgromadzenia Związku Gmin Północnego Mazowsza jest Burmistrz Józef Blank, który odebrał wyróżnienie i przyznaną statuetkę.

 

Kolejne wyróżnienie, które dotyczyło Nowego Miasta Lubawskiego w plebiscycie "Inwestycja Roku 2015" Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego - to II miejsce w kategorii "Inwestycja przyjazna rodzinie i mieszkańcom". Nagroda ta przyznana została za gruntowną przebudowę ulic w Nowym Mieście Lubawskim — Lipowej, Sienkiewicza, Broniewskiego, Kamionki, Działyńskich i Wyspiańskiego.

 

Największe zainteresowanie uczestników gali wzbudził wynik plebiscytu „TAK czy NIE dla władzy”, w którym mieszkańcy Warmii i Mazur głosowali na najlepszych samorządowców regionu w siedmiu kategoriach: prezydent/burmistrz, wójt, starosta, radny miejski, radny gminy, radny powiatowy i radny wojewódzki. Podczas uroczystej gali w olsztyńskiej filharmonii okazało się, że głównym laureatem w kategorii "Prezydent/Burmistrz" został Józef Blank - Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego.

 

Warto również wspomnieć, że pierwszą nagrodę w kategorii "Społeczna Odpowiedzialność Biznesu" przyznaną Centrum Przemysłu Meblowego firmy Szynaka Meble odebrał Prezes Jan Szynaka. Natomiast tytuł "Damy Biznesu" otrzymała Pani Alina Szynaka - Wiceprezes firmy Szynaka Meble.

 

Galę Plebiscytów "Inwestycja Roku 2015" oraz "TAK czy NIE dla władzy" wzbogacił artystycznie występ Tetiany Aleksandrowny Galitsyny — ukraińskiej mistrzyni sztuki animacji piaskowej i malowania światłem.

 

Burmistrz Józef Blank dziękuje mieszkańcom za wsparcie i współdziałanie w realizacji inwestycji na terenie Nowego Miasta Lubawskiego.

Ostatnio zmienianyśroda, 02 listopad 2016 07:51
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem