Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 1

Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 1

10 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim już od rana czuć było powiew jutrzejszego Święta Niepodległości.

Wszyscy uczniowie ubrani w stroje galowe z kotylionami na piersiach uczcili dzień, w którym Polska stała się niepodległa.

Rano Dyrektor Szkoły Pan Jerzy Resicki z Przewodniczącym Ogólnoszkolnej Rady Uczniowskiej Kamilem Gabcem w obecności całej braci uczniowskiej dokonali  uroczystego wciągnięcia flagi państwowej na maszt przed budynkiem szkoły.

Przed południem odbyła się akademia poświęcona Świętu Niepodległości.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Pan Krzysztof Widźgowski, radni miejscy: Panie Lilia Karczyńska i Mirosława Czernysz oraz Panowie: Adam Kłosowski, Mieczysław Kubacki, Andrzej Nadolski oraz ks. kanonik Zbigniew Markowski.

Dyrektor Szkoły Pan Jerzy Resicki w kilku słowach przedstawił rys historyczny, w którym przekazał najmłodszym, że Polska podlegała innym krajom, "zachorowała", aby po 123 latach "wyzdrowieć" i być teraz niepodległą. Wspomniał również o Sulejówku, dokąd jeździ na konkursy historyczne z uczniami i spotyka wnuka Józefa Piłsudskiego. Zachęcił dzieci do odwiedzania tego miejsca z rodzicami.

Zastępca Burmistrza Pan Krzysztof Widźgowski przybliżył zebranym pojęcie patriotyzmu we współczesnym świecie. Pochwalił uczniów, szczególnie tych najmłodszych, za piękne odśpiewanie hymnu państwowego, zachęcił uczniów do wywieszania flag oraz do udziału w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości, które odbędą się na terenie naszego miasta.

Uczniowie klas szóstych wraz z chórem szkolnym przedstawili montaż słowno – muzyczny pod tytułem: „Bez tego, co było kiedyś, nie bylibyśmy dziś tacy, jacy jesteśmy”, którego efektem było przygotowanie gazetki przedstawiającej trudną drogę naszego kraju do niepodległości.

W południe uczniowie klas szóstych wraz z nauczycielami uczestniczyli w happeningu pod nazwą „Radosna Niepodległość”.

Ostatnio zmienianyczwartek, 24 listopad 2016 08:46
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem