Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Biegi Niepodległościowe w Nowym Mieście Lubawskim

Biegi Niepodległościowe w Nowym Mieście Lubawskim

W piątek 11 listopada 2016 roku Burmistrz Józef Blank uczestniczył w oficjalnym otwarciu 47. biegów o Memoriał im. Franciszka Piaseckiego zorganizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które odbyły się na stadionie MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim.

W tegorocznych Biegach Niepodległości udział wzięło udział ponad 200 uczestników, w tym uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich oraz rodziny z dziećmi. Warto w tym miejscu przypomnieć sylwetkę Franciszka Piaseckiego, który po dziś dzień jest wzorem do naśladowania dla wielu sportowców rozwijających swoją karierę.

 

Franciszek Piasecki urodził się 25 stycznia 1912 roku. Przed wybuchem II wojny światowej był czołowym zawodnikiem KS „Drwęca”, reprezentując klub w lekkiej atletyce, koszykówce i piłce nożnej. Jednocześnie był pracownikiem Magistratu w Nowym Mieście Lubawskim. Po zakończeniu działań wojennych pełnił funkcje burmistrza, a w późniejszym okresie Przewodniczącego Miejskiej Rady Narodowej w Nowym Mieście Lubawskim (lata 1956-1968). Będąc członkiem Zarządu Klubu oraz jego Prezesem (lata 1956-1965), aktywnie uczestniczył w działalności KS „Drwęca”. Sport w jego życiu miał szczególne znaczenie. Pomimo wielu służbowych obowiązków znajdował czas na sędziowanie zawodów lekkoatletycznych- sędzia państwowy LA, prowadziłremont obiektów sportowych stadionu miejskiego, rozbudowując zaplecze i niezbędne urządzenia do uprawiania sportu przez nowomieszczan. Organizował wiele imprez sportowych o charakterze klubowym, krajowym i międzynarodowym.

Ostatnio zmienianyśroda, 16 listopad 2016 06:48
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem