Logo
Wydrukuj tę stronę

Delegacja z partnerskiego Gurjewska w Nowym Mieście Lubawskim

Delegacja z partnerskiego Gurjewska w Nowym Mieście Lubawskim

W dniach 15-16 listopada 2016 roku w Nowym Mieście Lubawskim przebywała trzyosobowa delegacja z partnerskiego Gurjewska - miasta w Obwodzie Kaliningradzkim.

We wtorek na spotkaniu w Urzędzie Miejskim Burmistrz Józef Blank przedstawił radnym miejskim, dyrektorom jednostek organizacyjnych miasta i komendantom służb mundurowych oraz pracownikom Urzędu Miejskiego delegację Gurjewska w składzie: Siergiej Siergiejewicz Podolski - Burmistrz Miasta Gurjewsk, Wictor Wasiljewicz Kolomiet - Naczelnik Administracji Terytorialnej w Gurjewsku i Evdokia Sergewnia Zelanova - Naczelnik Departamentu Edukacji Miasta Gurjewsk.

Wizyta naszych partnerów z Obwodu Kaliningradzkiego była okazją do rozmów na temat współpracy w różnych dziedzinach m. in.: kultury, sportu, edukacji, wymiany grup młodzieży i seniorów. Warto wspomnieć, że odległość między Gurjewskiem i Nowym Miastem Lubawskim wynosi  około 220 kilometrów, tj. 3,5 godziny jazdy samochodem.

Program pobytu gości obejmował również zwiedzanie nowomiejskiej Bazyliki, wizytę w Fabryce Mebli Szynaka oraz spotkania w jednostkach organizacyjnych - obiekty MOSiR, Szkołę Podstawową przy ulicy Jagiellońskiej, Przedszkole Miejskie oraz Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej przy ulicy Tysiąclecia, gdzie uczniowie dali krótki koncert wokalno-instrumentalny.

Goście z zadowoleniem i uznaniem wyrażali się o tym co u nas zobaczyli, widząc  i deklarując wiele możliwych płaszczyzn do nawiązania współpracy pomiędzy naszymi społecznościami.

Ostatnio zmienianywtorek, 22 listopad 2016 07:16
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
powered by social2s

Galeria

Design © UM Nowe Miasto Lubawskie. All rights reserved.