Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Pierwsze spotkanie miast partnerskich w ramach projektu "Dokąd zmierzasz Europo?..."

Pierwsze spotkanie miast partnerskich w ramach projektu "Dokąd zmierzasz Europo?..."

W dniach 10-14 listopada 2016 roku w Arnage we Francji odbyło się pierwsze ze spotkań miast partnerskich w ramach projektu „Dokąd zmierzasz, Europo? – cykl otwartych debat publicznych i warsztatów tematycznych o przyszłości Unii Europejskiej organizowanych w ramach sieci miast partnerskich” realizowanego ze środków Programu Europa dla Obywateli finansowanego przez Komisję Europejską.

Warto wspomnieć, że na wniosek Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie, Komisja Europejska Decyzją Grantową Nr 2016-1460/001-001 wspiera finansowo pięć międzynarodowych warsztatów tematycznych/debat publicznych, które odbywać się będą w Polsce, na Litwie, we Francji, Niemczech i we Włoszech - po jednym w każdym z miast partnerskich.

Pierwsze spotkanie w Arnage było okazją do podjęcia debaty publicznej na temat eurosceptycyzmu w Unii Europejskiej.

Kolejne miejsca spotkań w ramach realizacji projektu to:

- Nowe Miasto Lubawskie 29.06-03.07.2017 - Debata publiczna na temat solidarności europejskiej w czasach kryzysu migracyjnego w UE,

- Fiume Veneto 21-25.09.2017 - Debata publiczna na temat zwalczania stygmatyzacji imigrantów i budowania dialogu międzykulturowego w UE,

- Hude 09-13.11.2017 - Debata publiczna nad przyszłością Europy,

- Soleczniki 07-11.06.2018 - Debata publiczna na temat dialogu międzykulturowego i wolontariatu jako wyrazu aktywnego obywatelstwa europejskiego.

Z Nowego Miasta Lubawskiego uczestnikami spotkania w Arnage byli: Katarzyna Olęcka- Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, Bożena Rutkowska-Marciniak - Dyrektor Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich, Julita Kreńska - Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta, Zbigniew Domżalski - Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej oraz Jerzy Grządzielewski - Kierownik Referatu Promocji, który jest jednocześnie autorem i koordynatorem tego projektu.

Podczas debaty uczestnicy wysłuchali referatu, który wygłosił profesor Jacques Fayette z Uniwersytetu w Lion. Prezentację na temat eurosceptycyzmu w Unii Europejskiej i poszczególnych krajach przedstawili także Jerzy Grządzielewski, Renata Siluk z Solecznik oraz Eleonora Crestan z Fiume Veneto.

Spotkanie w Arnage było również okazją do ustalenia programu międzynarodowej współpracy w zakresie:

- majowej wizyty grupy młodzieży szkolnej z nowomiejskiego gimnazjum w Hude,

- czerwcowej wizyty grupy młodzieży ze szkoły muzycznej w Arnage w Nowym Mieście Lubawskim,

- sierpniowej wizyty chóru z Arnage w Nowym Mieście Lubawskim.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 21 listopad 2016 07:34
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem