Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Rozbudowa oświetlenia ulic w Nowym Mieście Lubawskim

Rozbudowa oświetlenia ulic w Nowym Mieście Lubawskim

Gmina Miejska Nowe Miasto Lubawskie w dniu 30 listopada 2016 roku zakończyła realizację zadania dotyczącego rozbudowy oraz modernizacji oświetlenia ulicznego. Zamysłem całego przedsięwzięcia było podniesienie standardu oświetlenia na terenie miasta tzn. rozbudowę istniejących ciągów oświetleniowych i zwiększenie ilości punktów oświetleniowych.

Dodatkowe oprawy zamontowano w miejscach wymagających doświetlenia. Nowe dodatkowe oprawy pojawiły się na takich ulicach jak Międzygórze, Głogowa, Świerkowa, Wyspiańskiego, Sadowa oraz doświetlone zostały przejścia dla pieszych w ulicach Wojska Polskiego oraz Jagiellońskiej. Jest to 17 nowych punktów oświetleniowych, o które wnioskowali mieszkańcy podczas spotkań z Burmistrzem w terenie.

W połowie bieżącego roku wykonano również 2 nowe lampy oświetleniowe typu LED Pareo
przy ulicy Jagiellońskiej na odcinku od ulicy Lidzbarskiej do granicy miasta z Gminą Kurzętnik. Prace zostały wykonane przez Pana Sławomira Otrembskiego z Bukowa k. Brodnicy.

Oprócz powyższych prac przeprowadzono kontynuację modernizacji istniejącego oświetlenia ulicznego - w związku z czym przy współpracy z Energa Oświetlenie Sp. z o.o. dokonano wymiany rtęciowych opraw świetlnych na energooszczędne oprawy sodowe w ciągu ulicy Akacjowej, Brzozowej, Grabowej, Wiązowej, Podgórnej i Szopena w łącznej ilości 130 sztuk.

Głównym celem uzupełnienia i modernizacji oświetlenia jest zwiększenie komfortu przemieszczania sie i bezpieczeństwa mieszkańców po zmroku.

Ostatnio zmienianyczwartek, 01 grudzień 2016 10:54
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem