Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

O miasteczkach Cittaslow w Miejskiej Bibliotece Publicznej

O miasteczkach Cittaslow w Miejskiej Bibliotece Publicznej

We wtorek 13 grudnia 2016 roku w Pracowni Regionalnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się wykład zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Uniwersytet Trzeciego Wieku i Referat Promocji Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim.
Prelekcję pt. "Miasteczka Cittaslow - pomysł na rozwój mniejszych miejscowości" wygłosił Marcin Galibarczyk - Kierownik Biura Cittaslow w Departamencie Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Studentów nowomiejskiego UTW, uczniów nowomiejskiego liceum wraz z opiekunem oraz czytelników i sympatyków biblioteki przybyłych na wykład, w imieniu Burmistrza Józefa Blanka powitał Jerzy Grządzielewski - Pełnomocnik Burmistrza ds. Cittaslow.
Pan Marcin Galibarczyk przybliżył historię powstania Międzynarodowej Sieci Miast Dobrego Życia, a także szczegółowo przedstawił formy wsparcia przez Urząd Marszałkowski miast cittaslow z terenu Warmii i Mazur oraz spoza regionu. Prelegent podał przykłady współpracy między polskimi miastami cittaslow oraz w jaki sposób miasta popularyzują styl "wolnego życia", wspierają lokalnych rzemieślników, rozwijają turystykę, promują zabytki i dziedzictwo kulturowe.
Gość z Departamentu Turystyki zachęcał uczestników spotkania do udziału w Festiwalu Miast Cittaslow organizowanym cyklicznie co roku w innym mieście. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że Polska Sieć Miast Cittaslow rozwinęła się głownie na Warmii i Mazurach, ale obecnie skupia także miasteczka m.in. z Opolszczyzny, Wielkopolski i Pomorza. Idea Cittaslow powstała we Włoszech, a teraz logiem ślimaka może pochwalić się ponad 220 małych miast na całym świecie, nawet w takich krajach jak Chiny, RPA czy Australia.
Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem - ponad 50 osób otrzymało materiały promocyjne i wysłuchało informacji o Sieci Miast Cittaslow, do której Nowe Miasto Lubawskie należy od maja 2010 roku.

Ostatnio zmienianyśroda, 14 grudzień 2016 11:04
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem