Przejdź do treści
Menu

baner

plenfrdeitrues
A+ A A-

Związek Gmin Północnego Mazowsza w likwidacji

Związek Gmin Północnego Mazowsza w likwidacji

W środę 28 grudnia 2016 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Brodnicy Burmistrz Józef Blank, jednocześnie Przewodniczący Zgromadzenia Związku Gmin Północnego Mazowsza, prowadził jedno z ostatnich zgromadzeń tegoż Związku.
Związek Gmin Północnego Mazowsza powstał w maju 1992 roku, a jednym z jego zadań statutowych była realizacja wspólnych przedsięwzięć w zakresie budowy infrastruktury technicznej i społecznej gmin.
Kilkanaście lat temu samorządowcy i zarząd związku za główny cel działalności związku obrali gazyfikację terenu gmin należących do związku. Przez kolejne lata ten cel sukcesywnie realizowano. Gaz został doprowadzony m.in. do Brodnicy, Rypina i gmin ościennych, a z końcem 2015 roku na terenie stacji redukcyjno-pomiarowej w Kaczym Bagnie (Gmina Kurzętnik) odbyła się uroczystość odpalenia znicza gazowego, który symbolizuje początek uruchomienia dostaw gazu ziemnego dla Nowego Miasta Lubawskiego oraz Kurzętnika.
Obecnie obszar zdecydowanej większości gmin, członków związku, został zgazyfikowany i można mówić, że Związek spełnił swoją rolę i cel został osiągnięty.
Na przestrzeni lat funkcjonowania Związku samorządowcy z powiatu nowomiejskiego aktywnie uczestniczyli w pracach Związku, pełnili obowiązki członków zarządu oraz przewodniczyli Zgromadzeniu Związku. Wszystkim samorządowcom zaangażowanym w dążenie do gazyfikacji Nowego Miasta Lubawskiego i Kurzętnika należą się słowa podziękowania.
Nowe Miasto Lubawskie i Kurzętnik ma już dzisiaj gaz ziemny, dzięki wybudowaniu przez Polską Spółkę Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział w Gdańsku 67.5 km gazociągów wysokiego ciśnienia relacji Brodnica – Nowe Miasto Lubawskie – Iława oraz 14.5 km gazociągów średniego ciśnienia na terenie Nowego Miasta Lubawskiego i Gminy Kurzętnik, a także stacji redukcyjno-pomiarowej wysokiego ciśnienia w Kaczym Bagnie.
Burmistrz Józef Blank podkreśla, że trwająca obecnie rozbudowa sieci gazowniczej w naszym mieście umożliwi przyłączenie się do niej wielu odbiorców indywidualnych i zbiorowych. Użytkowanie przez naszych mieszkańców i przedsiębiorców ekologicznego gazu ziemnego, przyczyni się do poprawy atrakcyjności inwestycyjnej naszych samorządów i rozwoju lokalnej gospodarki – z niewątpliwą korzyścią dla środowiska naturalnego.

Ostatnio zmienianywtorek, 03 styczeń 2017 13:30
1
1
0
s2sdefault
powered by social2s
Powrót na górę

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem